6.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Tanıtım Seminerleri kapsamında 1000 Gence Ulaşıldı

Ana Sayfa » Büyük Manşet » 6.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Tanıtım Seminerleri kapsamında 1000 Gence Ulaşıldı
Paylaş
Tarih : 13 Nisan 2017 - 0:35

akib

AKİB tarafından yapılan yazılı açıklama ile; Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından 2012 yılından beri “ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması” adı altında bir yarışma düzenlendiği bildirilerek, katılımcılar yarışma hakkında bilgilendirildi.

Açıklamada; bölgede  faaliyet gösteren firmaların tasarım kapasitelerinin arttırılması ve yarattıkları katma değeri arttırmaları amacıyla Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin, tekstil ve tasarım ile ilgili fakültelerinde eğitim alan öğrencilerin ve yarışma son başvuru tarihi itibariyle mezuniyetlerin üzerinden bir yıl geçmemiş mezunların sahip oldukları kabiliyet ve yaratıcılıklarını sektöre kazandırmak adına yarışmanın bu sene altıncısı düzenlendiği hatırlatıldı.

Bu yıl 6.’sı yapılacak olan ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Üniversite Tanıtımları kapsamında tanıtım Seminerleri ve geçen yılın finalistlerinin ürünlerinin sergilendiği gezici sergi ile 10 şehri kapsayan bir gezi düzenlendi. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada; 10 şehirde 11 üniversite, 11 üniversitede de 12 fakültenin bu kapsamda ziyaret edildiği bildirildi.

Gezici sergi ile gerçekleştirilen üniversite tanıtım seminerleri kapsamında 27 Mart’ta Dokuz Eylül Üniversitesi, 28 Mart’ta Yeditepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi, 29 Mart’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi, 30 Mart Gazi Üniversitesi, 31 Mart Kayseri Erciyes Üniversitesi, 3 Nisan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, 4 Nisan Gaziantep Üniversitesi, 5 Nisan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, 6 Nisan Mersin Üniversitesi ve 7 Nisan’da Çukurova Üniversitesi’nde 6.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Yarışma hakkında bilgi edinmek isteyenler www.dokumayarismasi.org ve sosyal medya kanallarından    www.facebook.com/athibdokumayarismasi  linklerinden gerekli bilgiye ulaşabilecekleri bildirilirken, 6.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın son başvuru tarihi 14 Haziran 2017 olduğu belirtildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz