ADANA İNŞAAT 2016 FUARI AÇILDI

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ADANA İNŞAAT 2016 FUARI AÇILDI
Paylaş
Tarih : 19 Şubat 2016 - 12:49

Mersin Büyükşehir Belediye ve Çukurova Belediyeler Birliği Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu yıl 10.’su düzenlenen ve tam adı ‘Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat  Makineleri Fuarı’ olan ‘Adana İnşaat 2016’nın açılış  törenine katıldı.

18-21 Şubat 2016 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarın açılışına, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TÜYAP Adana Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı ve Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, kooperatif ve dernek başkanları ile temsilcileri katıldı.

Fuarda yaptığı konuşmada bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırıların ve gelen şehit haberlerinin yüreklerini dağladığını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Ülkemiz her geçen gün gelecek için endişe verecek konuma doğru sürükleniyor. Terörün ne kadar hain, ne kadar acımasız, ne kadar insanlık düşmanı olduğu bir kez daha görüldü. Önemli olan milletimizin birlik ve beraberliği, bu ülkenin geleceğine olan inancı ve içeride ya da dışarıda dostu düşmanı daha yakından tanıması ve gelecek için de ona göre tedbir alabilmesidir. Ben analarımızın gözyaşlarının sadece slogan olarak değil, artık gerçekten dinmesini, ocaklara düşen ateşlerin lafla değil icraat olarak söndürülmesini ve bu konuda yediden yetmişe bütün milletimizin ortak tavır koymasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Kocamaz sözlerine “Tabii fuarın açılışını buruk bir şekilde yapıyoruz. Kentlerimizin durumu ortada, ülkemiz artık deprem kuşağı içerisinde, tehlike arz eden önemli bir bölge. Dolayısıyla bu fuarlar ülkemizdeki kentleşme açısından, yapıların güvenliği açısından çok önemli. Aynı zamanda bu fuarlar bilgilerin, görgülerin, deneyimlerin paylaşılabilmesi, insanların her geçen gün gelişen yeni teknolojilerden faydalanması açısından da önem arz ediyor” şeklinde devam etti.

Kentlerdeki yapılaşma ve imar durumlarından da bahseden Başkan Kocamaz, Kentlerimizdeki imar durumlarını biliyoruz. Maalesef geçmişten bu yana imar planları içerisinden çıkılmaz noktalara doğru sürüklenmiş ve çözüm olarak da kentsel dönüşüm artık herkesin dilinde. Geçmişte imar planlarını emlakçılar yapardı, imar planları da emlakçıların yaptığı o planlara göre yapılan binalara uydurulmaya çalışılırdı. Çok şükür o günler geride kaldı ama yeni bir tehlike daha var. Belediyelerin imar planları ile ilgili katı tutumunu, imar değişikliklerine yönelik ortaya koyduğu tutumu dolambaçlı yollardan delerek, bilhassa Ankara’dan planları onaylatarak özellikle de TOKİkondulara yol açma düşüncesi ile maalesef yapılan planlar tekrar tekrar deliniyor, içinden çıkılmaz bir noktaya doğru da sürükleniyor” diye konuştu.

Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat  Makineleri Fuarı’nın bu yıl 10.’sunun idrak edildiğini belirten Başkan Kocamaz, “Bu fuar artık kurumsallaşmış bir yapı oluşturuyor. Çukurova Belediyeler Birliği olarak bizler de bu fuara her türlü desteği veriyoruz. Burada yıllardır uyguladığımız eğitim çalışmalarıyla hem belediye başkanlarımız hem de belediye çalışanlarımıza yeni ufuklar açmak, kurallar çerçevesinde onları bilgilendirmek, hataları en aza indirmek yönünde bir gayret içerisindeyiz. Ben bu fuara destek veren herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda daha huzurlu, daha güvenli ve yüzümüz gülerek bu fuarı açmayı temenni ediyorum” dedi.

Türkiye genelinden 40’a yakın ilin yanı sıra Avrupa, Asya ve Afrika’dan katılan sektörün önde  gelen firmaları, bu fuarda buluşuyor.

‘Adana İnşaat 2016’ çatısı altında aynı zamanda 8. Adana Kent 2016, 9. Adana IHS 2016 ve Adana Yapıda Yenilikler Fuarları da düzenleniyor.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN VEKİLİGÜLCAN KIŞ, “KADIN LİDERLER COVID 19’A KARŞI GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR” TOPLANTISINA KATILDI

GÜLCAN KIŞ: “YARDIM TALEBİNDE BULUNAN KADINLARIN ÇOĞUNLUĞUNU EKONOMİK SIKINTI YAŞAYANLAR OLUŞTURDU” GÜLCAN KIŞ: “MERSİN BÜYÜKŞEHİR

BU ÇÖPLER DOĞAYA AİT DEĞİL

BU ÇÖPLERİN DOĞADA YERİ YOK ÇEVRE KORUMA PERSONELİ 5 HAZİRAN İÇİN AKYAR VE LAMAS ÇAYI’NDA ÇÖP TOPLADI BÜYÜKŞEHİR’DEN 5

BÜYÜKŞEHİR YOLLARI ASFALTLAMAYA, VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

TARSUS ŞAHİN MAHALLESİ SAKİNLERİ, 10 YILDIR BEKLEDİKLERİ ASFALTA KAVUŞTU Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz