Aile Hekimleri Yeni Yasadan Rahatsız

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Aile Hekimleri Yeni Yasadan Rahatsız
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2014 - 18:31

mersin-aile-hekimleri

Mersin Tabip Odası ile Mersin Aile Hekimleri Derneği üyeleri, yürürlüğe giren Sağlıkta Torba Yasa’ya tepki göstererek, aile hekimlerinin acil servislerde nöbet tutacak olmasının yanlış bir uygulama olduğunu savundular.

Burada hekimler adına açıklamalarda bulunan Mersin Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Gürbüz Şen, bugüne kadar yasa çıkarılırken kendilerinin hiç görüşünün alınmadığını belirterek, “Bütün itirazlarımıza rağmen her zaman olduğu gibi geçtiğimiz günlerde Torba Yasa yürürlüğe girmiştir. Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü, aile hekimlerine Halk Sağlığı Kurumu’nun genelgesini bile beklemeden nöbet yazmaya başlamıştır. Aydıncık ilçemizde görev yapan üç hekimimize Cuma saat 16.00’dan Pazar günü saat 24.00’de kadar nöbet yazılmıştır. Bu startı hızla diğer ilçeler de takip edecek ve aile hekimleri dolgu malzemesi olarak kullanılmak istenmektedir” dedi.

Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün bu uygulamasını kınadıklarını kaydeden Şen, “İlimizde sürekli sıfır nüfuslu sana ASM’ler açılmaktadır. Madem buralarda hekim açığı var bu planlama ve organizasyon hatasında ısrar etmenin ne anlamı var sormak isteriz. Bugün aile hekimleri ötekileştirilmiş, gerek il idaresi gerekse de bakanlığımız patron-işçi mantığıyla hareket etmektedir. Sanal ASM olmamalıdır. Aile hekimlerine 4 bin kişi üzerinden hak ediş yapıp, il ortalamasını 3 bine çekmenin iyi niyetle açıklanır bir tarafı bulunmamaktadır. Bu durumda çalışma huzuru ve barışın sıfır nüfusla sanal ASM’lerle sağlanması mümkün değildir” diye konuştu.

Aile hekimleri olarak yasaya tepki göstermek için 15 Şubat’ta uyarı eylemi yapacaklarını vurgulayan Şen, “Sağlık politikalarıyla sağlıklı yaşayan ve sağlıkla yaşlanan bir Mersin için tüm halkımızı bu etkinliğimize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(sonses.tv)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BUNUN ADI VİCDANSIZLIK!

ÇUVALA KOYUP, “BEŞKARDEŞLER”İ ÖLÜME TERK ETTİLER ÖLÜME TERKEDİLEN “BEŞKARDEŞLER”E BÜYÜKŞEHİRSAHİP ÇIKTI Mersin’de

SEÇER, KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

SEÇER: “DEĞİŞİME, YENİLİĞE VE BUNUN SAĞLAYACAĞI SİNERJİYE İNANAN BİR YÖNETİCİYİM” SEÇER: “MERSİN MARKA OLMA YOLUNDA BÜYÜK

Çamlıyayla Çeşmeleri, MESKİ Tarafından Bakımdan Geçirildi

KÖTÜ DURUMDAKİ ÇEŞMELER VE ÇEVRELERİ TEMİZLENİP, TÜM EKSİKLERİ GİDERİLDİ Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz