Akdeniz Belediyesi uyuşturucuya savaş açtı

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Akdeniz Belediyesi uyuşturucuya savaş açtı
Paylaş
Tarih : 28 Mart 2017 - 17:12

unnamed (2)

Akdeniz Belediyesi, madde bağımlılığına karşı öğrenci velilerinin dikkatini çekmek, okulların çevresinde uyuşturucu madde satışına karşı öğrencileri, velileri ve çevre esnafını bilinçlendirmek amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin mahalle muhtarlarına projenin detaylarını anlatmasının ardından, öğrenci velilerine yönelik ilk uygulama Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Akdeniz Belediyesi, madde bağımlılığına karşı özellikle öğrenci velilerinin dikkatini çekmek, okulların çevresinde yoğunlaşan uyuşturucu madde satışına karşı öğrencileri, velileri ve çevre esnafını bilinçlendirmek amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Akdeniz Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Ülke genelinde ilgili kamu kurumlarının koordinasyonuyla yapılan Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planlarına katkı amacıyla, ilk olarak Akdeniz İlçesine bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiler. Belediye konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında söz alan Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, projenin ana hatlarını muhtarlarla paylaştı.

“Madde bağımlılığı tüm topluma zarar verir hale geldi”

İlk etapta pilot bölge olarak belirlenecek bazı mahallelerde, öğrenci velileriyle bir dizi toplantı yapacaklarını ifade eden Başkan Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, “Uyuşturucuya karşı mücadelede ana hedefimiz öğrencilerimizi uyuşturucudan uzak tutmak ve bu konuda özellikle velilerle işbirliğini tesis etmektir. Bildiğiniz üzere Sağlık Bakanlığı’nın Başkanlığı ve bizzat Sağlık Bakanımızın Koordinatörlüğünde, illerde de Valilerin Başkanlığı ve Koordinatörlüğünde madde bağımlılığı konusunda çalışmalar yapıldı, komiteler oluşturuldu, uzmanlardan yararlanıldı ve projeler hazırlandı. Türkiye’de 1930’lu ve 40’lı yıllarda uyuşturucu bağımlılığının neredeyse parmakla gösterilecek kadar azdı. Ancak bütün gayret ve çabalara rağmen bugün özellikle büyükşehirlerde bu sorun neredeyse tüm toplumu rahatsız eden bir hal almıştır” dedi.

“En etkili yöntem başlamayı engellemek”

 Proje çerçevesinde Ulusal Uyuşturucuyla Mücadeleye Katkı toplantılarının ilki Mahmudiye Mahallesinde bulunan Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Toplantıya velilerin yanı sıra Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcıları Cezmi Türk Göçer, Muhammet Hilmi Ceylan, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Şimşek, mahalle muhtarları ile Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldılar. Uyuşturucu kullanımının toplumun kanayan yarası haline geldiğine işaret eden Başkan Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, madde kullanımına başlamadan alınacak önleyici tedbirlerin, en etkili yöntem olduğunu söyledi. Yapılan bilimsel araştırmalar ışığında gençlere yönelik uyuşturucu ile ilgili eğitsel faaliyet yapılmadığını hatırlatan Başkan Yardımcısı Göçer, bu nedenle velilere yönelik bu toplantıların daha da önemli hale geldiğini sözlerine ekledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Şimşek ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin yaptığı açılış konuşmalarının ardından Akdeniz Toplum Sağlığı Merkezi Psikologu Mesut Kuştepe ile Akdeniz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Hasan Çetin velilere yönelik sunumlarını yaptılar. Bazı velilerin sorularının cevaplanmasının ardından toplantı sona erdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz