Akdeniz’de Yol açma çalışmaları sürüyor

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Akdeniz’de Yol açma çalışmaları sürüyor
Paylaş
Tarih : 18 Mart 2017 - 14:53

unnamed (18)

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 65 mahallesinde belirlenen ihtiyaca göre yeni imarlı yol açma çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, son olarak Çilek Mahallesinde yeni imarlı yolların açma çalışmalarını gerçekleştirdi.

 

İlçe sakinlerinin çağdaş kent normlarına uygun belediyecilik hizmetlerini almalarını hedefleyen Akdeniz Belediyesi, bu çerçevede çalışmalarına yoğun bir biçimde devam ediyor. Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, belirlediği program çerçevesinde ölçekli imar planlarında yol olarak görünen, fakat daha önce gereksinim duyulmadığı için altyapısı oluşturulmamış olan yeni yolların açma çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yol açma ekipleri, son olarak Çilek Mahallesinde çalışmalarına başladı. Belediye teknik personelinin belirlediği program çerçevesinde ilk olarak 63119 Sokakta yol açma işlemlerini tamamlayan ekipler, bir yandan da hafriyat çalışmalarını da eşzamanlı olarak gerçekleştiriyor.

“Acil gereksinimi olan mahallelere öncelik veriyoruz”

Yapılan yol açma çalışmaları hakkında bilgi veren Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, Fen İşleri Müdürlüğünü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile koordineli biçimde gerçekleştirdiği çalışmalarının aralıksız devam edeceğini ifade etti. Şehirlerin ancak altyapı hizmetleriyle geliştiğinin altını çizen Kaymakam ve Başkan Aktaş, “İlçemizin farklı mahallelerinde kimi zaman ticari, kimi zaman da konut alanları açısında yaşanan hareketlenmelere, sorumluluğumuz çerçevesindeki altyapı hizmetlerinin sağlanmasıyla yanıt veriyoruz. Ayrıca, uzun zamandır belediyecilik hizmetlerinden yoksun kalmış kimi bölgelerimize daha hızlı ve etkin bir biçimde müdahale etmek için teknik ekiplerimizin raporlarına göre bir takvim oluşturuyoruz. Bir yandan kentsel dönüşüm için çalışırken, diğer yandan belediyecilik hizmetlerine en çok ihtiyaç duyan mahallelerimize öncelik vermek suretiyle program geliştiriyoruz” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz