ANKARA’DA MERSİN RÜZGÂRI ESİYOR

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » ANKARA’DA MERSİN RÜZGÂRI ESİYOR
Paylaş
Tarih : 28 Nisan 2016 - 18:33

Mersin Valiliği’nin himayesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Mersin Tanıtım Günleri’  Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde başladı.

 

Tanıtım Günlerinin açılış törenine, Başbakan Yardımcısı Ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Milletvekilleri, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Güney Afrika- Ankara Büyükelçisi, İlçe Belediye Başkanları ve mersinliler katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Açılış Mersin Olgunlaşma Enstitüsü Toroslardan saraya zarafet gösterisi ile başladı.

 

Gösterinin ardından konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’in tarihin derinliklerinden bugüne kadar hep cazibe merkezi olduğunu söyledi.

Başkan Kocamaz, “Böylesine güzel, böylesine tarihi, böylesine bir kültür mirasına hizmet etmenin, hep birlikte onurunu yaşıyoruz.” Dedi.

 

Daha sonra konuşan Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise, Mersin’in Turizm açısındaki payından daha çok pay alma içerisinde olduğunu ifade etti.

Vali Çakacak, “Bu amaçla ülkeler kendilerini tanıtıyorlar. Ülkelerin ötesinde, şehirler kendilerini tanıtarak, bu pastadan daha fazla pay alma çabası içerisindeler.” İfadelerini kullandı.

 

Son olarak konuşan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan da, Ankara’nın tam anlamıyla bu 4 günde bir Mersin bayramı yaşayacağını söyledi.

Elvan, “Burada sadece Mersin’in turizmi, sanayisi, zenginlikleri, ürünleri tanıtılmıyor. Burada sadece sıradan bir Mersin ili tanıtımı olmuyor. Burada aynı zamanda büyük Türk kültürüne karışan ana damarlardan biri olan, Mersin Kültürler kimliği de temsil ediliyor.” Dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından günün anısına plaket sunumu yapılmasıyla Mersin tanıtım günleri 1. günü sona erdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz