Asiad Başkanı Oğuz: Anadolu İnsanının Kalkınması İçin Çalışıyoruz

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Asiad Başkanı Oğuz: Anadolu İnsanının Kalkınması İçin Çalışıyoruz
Paylaş
Tarih : 24 Eylül 2013 - 17:39

asiad-baskani-oguz-anadolu-insaninin-kalkinma-5100931_oMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Emin Rıdvan Oğuz, Anadolu insanının kalkınması için çalıştıklarını belirtti.

Şanlıurfa’da gerçekleştirilen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılan Oğuz, dönüşte yaptığı açıklamada, yaşanan gelişmeleri iş adamı gözüyle analiz ettiklerini söyledi. TUSKON Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın verimli geçtiğini anlatan Oğuz, yapılan çalıştayda ülkenin kalkınması için yapılabilecek çalışmalar, alternatif çözümler ve yeni fikirlerin masaya yatırıldığını ifade etti.

Önümüzdeki süreçte karşılarına çıkabilecek sorunları aşmanın en önemli yolunun sağlam bir ekonomiye bağlı olduğunu vurgulayan Oğuz, “TUSKON Başkanımız Sayın Rızanur Meral, bütün federasyon ve dernek başkanlarımızın ortak görüşü, ülke olarak kalkınmada birlikte hareket etmek ve bu birlik ve beraberliği zedeleyebilecek sorunlara ortak çözümler sunmak. Şu anda içerisinde bulunduğumuz süreç, hem diplomatik hem de ekonomik açıdan bazı sorunlara sebebiyet vermiş olabilir. Bizim burada yapmamız gereken, süreç içerisinde kendi üzerimize düşeni yerine getirmektir.” dedi.

Komşu ülkelerin içerisinde bulunduğu durumun hem kendilerini üzdüğünü hem de bölgesel anlamda tedirginliğe yol açtığını belirten Oğuz, olayları iş adamı gözüyle analiz ettiklerini belirtti. Oğuz, şöyle dedi: “Ülkemizin geleceğini sağlam bir ekonomi üzerine kurmak için daha fazla çalışmalıyız. Çünkü karşılaştığımız problemler bizleri her zaman farklı çözümler üretmeye zorlamaktadır. Bu yüzden olaylara geniş bir açıdan bakarak uzun vadeli projeler üretmeliyiz.”

TUSKON olarak ortak hedefin, Türk iş adamlarını her süreç ve zeminde destekleyerek, ilerlemeye katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Oğuz, birlik ve dayanışma ile her türlü sorunun üstesinden gelineceğini vurguladı. Oğuz, Mersin ASİAD olarak TUSKON’un bu birleştirici gücünden hareketle iş adamlarına destek olduklarını ifade ederek, yurt dışı ticaretinin kalkınmadaki önemine işaret etti. ASİAD olarak bu konuya büyük önem verdiklerini belirten Oğuz, pazar çeşitliliğinin artırılması ve yeni yatırımların gerçekleştirilmesi için faaliyetlerine devam edeceklerini dile getirdi.

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR, KORONAVİRÜS SÜRECİNDE DAR GELİRLİLERİN YANINDA

HALK KARTLAR’IN NİSAN AYI TUTARLARI 23 GÜN ÖNCEDEN YATIRILDI BÜYÜKŞEHİR, 9 BİN 157 KİŞİNİN HALK KART HESABINA TOPLAM 1 MİLYON 30.4

İLÇELER BÜYÜKŞEHİR’LE VİRÜSLERDEN ARINIYOR

GÖZDEN UZAK AMA GÖNÜLDEN DEĞİL İLÇELERDE 2 BİN 700KAMU KURUMU VE ORTAK ALAN DEZENFEKTE EDİLDİ İLÇELERDE 1,7 TON DEZENFEKTAN KULLANILDI MERSİN KARIŞ

BÜYÜKŞEHİR, KORONAVİRÜS SÜRECİNDE MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN DE YANINDA

BÜYÜKŞEHİR, 800 TARIM İŞÇİSİNE ATEŞ ÖLÇÜMÜ VE GENEL SAĞLIK TARAMASI YAPTI BÜYÜKŞEHİR, HEM TARIMSAL ÜRETİMİNSÜREKLİLİĞİ,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz