Asiad Başkanı Oğuz: Anadolu İnsanının Kalkınması İçin Çalışıyoruz

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Asiad Başkanı Oğuz: Anadolu İnsanının Kalkınması İçin Çalışıyoruz
Paylaş
Tarih : 24 Eylül 2013 - 17:39

asiad-baskani-oguz-anadolu-insaninin-kalkinma-5100931_oMersin Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Emin Rıdvan Oğuz, Anadolu insanının kalkınması için çalıştıklarını belirtti.

Şanlıurfa’da gerçekleştirilen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılan Oğuz, dönüşte yaptığı açıklamada, yaşanan gelişmeleri iş adamı gözüyle analiz ettiklerini söyledi. TUSKON Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın verimli geçtiğini anlatan Oğuz, yapılan çalıştayda ülkenin kalkınması için yapılabilecek çalışmalar, alternatif çözümler ve yeni fikirlerin masaya yatırıldığını ifade etti.

Önümüzdeki süreçte karşılarına çıkabilecek sorunları aşmanın en önemli yolunun sağlam bir ekonomiye bağlı olduğunu vurgulayan Oğuz, “TUSKON Başkanımız Sayın Rızanur Meral, bütün federasyon ve dernek başkanlarımızın ortak görüşü, ülke olarak kalkınmada birlikte hareket etmek ve bu birlik ve beraberliği zedeleyebilecek sorunlara ortak çözümler sunmak. Şu anda içerisinde bulunduğumuz süreç, hem diplomatik hem de ekonomik açıdan bazı sorunlara sebebiyet vermiş olabilir. Bizim burada yapmamız gereken, süreç içerisinde kendi üzerimize düşeni yerine getirmektir.” dedi.

Komşu ülkelerin içerisinde bulunduğu durumun hem kendilerini üzdüğünü hem de bölgesel anlamda tedirginliğe yol açtığını belirten Oğuz, olayları iş adamı gözüyle analiz ettiklerini belirtti. Oğuz, şöyle dedi: “Ülkemizin geleceğini sağlam bir ekonomi üzerine kurmak için daha fazla çalışmalıyız. Çünkü karşılaştığımız problemler bizleri her zaman farklı çözümler üretmeye zorlamaktadır. Bu yüzden olaylara geniş bir açıdan bakarak uzun vadeli projeler üretmeliyiz.”

TUSKON olarak ortak hedefin, Türk iş adamlarını her süreç ve zeminde destekleyerek, ilerlemeye katkıda bulunmak olduğunu dile getiren Oğuz, birlik ve dayanışma ile her türlü sorunun üstesinden gelineceğini vurguladı. Oğuz, Mersin ASİAD olarak TUSKON’un bu birleştirici gücünden hareketle iş adamlarına destek olduklarını ifade ederek, yurt dışı ticaretinin kalkınmadaki önemine işaret etti. ASİAD olarak bu konuya büyük önem verdiklerini belirten Oğuz, pazar çeşitliliğinin artırılması ve yeni yatırımların gerçekleştirilmesi için faaliyetlerine devam edeceklerini dile getirdi.

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz