ATGİRMEZ MAHALLESİ, BU YIL BİTMEDEN KANALİZASYON SİSTEMİNE KAVUŞACAK

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ATGİRMEZ MAHALLESİ, BU YIL BİTMEDEN KANALİZASYON SİSTEMİNE KAVUŞACAK
Paylaş
Tarih : 27 Haziran 2020 - 9:33

BAŞKAN SEÇER, ÇEYREK ASIRDAN FAZLA SÜREDİR HİZMET BEKLEYEN ATGİRMEZ MAHALLESİ’NE MÜJDEYİ VERDİ

SEÇER: “BİZİM SİZE HİZMET BORCUMUZ VAR”

TÜRKİYE’NİN İLK ÜCRETSİZ LGS HAZIRLIK KURSU YENİCE’DE AÇILACAK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus’un kırsal mahallelerinden biri olan ve çeyrek asırdan fazla süredir kanalizasyon sorunu yaşayan Atgirmez Mahallesi sakinlerine müjdeverdi. Başkan Seçer, 3 milyon lira bedelli kanalizasyon ve paket arıtma projesi için ilk kazmayı 4 Temmuz’da vuracaklarını, yıl bitmeden Atgirmez Mahallesi’nin kanalizasyon sorununun çözüleceğini söyledi.

Önümüzdeki 2 yıl içinde Yenice Mahallesi’nde 22 milyon liralık kanalizasyon ve altyapı yatırımı yapacaklarını da ifade eden Başkan Seçer, Yeniceli ortaokul öğrencilerine de bir müjde verdi. Türkiye’nin ilk ücretsiz liselere geçiş sınavı hazırlık kursları Kasım ayında Yenice’de açılacak.

Başkan Seçer, Yenice ve AtgirmezMahallelerindeki halk buluşmalarında, Belediye’nin pandemi sürecinde yaptığı sosyal yardımları da anlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin 500 bin kişilik sıcak yemeği yoksulların, yaşlıların evine gönderdiğini anlatan Seçer, “Sosyal devlet, sosyal belediyecilik, vatandaşına sahip çıkmak bu. Sadece yol yapmak, bina yapmak değil. Belediyecilik garibin sesini duymak, yoksulun ihtiyacını gidermek, çaresizin çaresi, kimsesizin kimsesi olmak. Belediyecilik bu. Biz onu da yapıyoruz” dedi.

Vatandaşlara hizmet borçlarının olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Bizim sizlere sahip çıkma borcumuz var. Ayırmadan, kayırmadan. Bunu da yapacağız. Yapıyoruz da. Allah bilsin yapıyoruz”diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz