Bakan Elvan, Şehit Aileleri ve Gazilerle Buluştu

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Bakan Elvan, Şehit Aileleri ve Gazilerle Buluştu
Paylaş
Tarih : 19 Mart 2017 - 20:36

bakan elvan

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Özdemir Çakacak ile birlikte Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Şehit Yakınları, Gaziler ve Aileleri onuruna düzenlenen yemeğe katıldı.
Divan Otelde düzenlenen yemeğe Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Eşi Hanımefendi Zeliha Elvan, Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan ve Aytuğ Atıcı, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Eşi MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, il protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.
Bakan Elvan: “Türkiye Olarak Tüm Şehitlerimize Minnettarız”
Yemekte bir konuşma yapan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çanakkale Şehitlerimizin aileleriyle aynı hissi, aynı acıyı, aynı imanı taşıyan şehit aileleri ve gazilerle bir arada bulunmaktan onur duyduğunu ifade ederek başladığı konuşmasına: “Burada bu coğrafyayı Türkiye yapan, kıyamete kadar milletimize başı dik, alnı ak yaşayabileceği canımızdan çok sevdiğimiz Türkiye’yi armağan eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhu var. Burada her savaşta, bir gül bahçesine girercesine kara toprağa düşen atalarımızın, şanlı İstiklal Harbi şehit ve gazilerimizin, yurdun dört bir köşesinde, terörle mücadele ederken, milletinin rahatını, huzurunu, istiklalini kendi canından özge bilip ‘Sözkonusu Vatansa Gerisi Teferruattır’ diyen şehitlerimizin ruhu var. Burada, 40 yıldır Doğu ve Güneydoğu illerimizde kökü dışarıda Türkiye düşmanı hainlere karşı düzenlenen operasyonlarda şehit olan kardeşlerimizin, FETÖ Darbe Kalkışmasında, ikinci bir İstiklal Mücadelesi verircesine bayrağını alıp darbeci hainlere karşı duran 15 Temmuz şehitlerimizin ve bataklıkları kurutmak için gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekâtında verdiğimiz şehitlerimizin ruhu var. Türkiye olarak onlara minnettarız” şeklinde devam etti.
Milletçe, şehitlerimiz, gazilerimiz ve onların aileleriyle gurur duyduğumuzu ifade ederek konuşan Bakan Elvan, tüm şehitlerimizi şükranla ve minnetle andı. Şehitlerimizin kıyamete kadar istiklalimize, bağımsızlığımıza şahitlik ederek, milletimizin iftihar kaynağı olmaya, milletimize güç vermeye devam edeceklerini kaydeden Kalkınma Bakanı Elvan “Onların yolu 80 Milyon Türk milletinin huzurunun, istiklalinin ve geleceğinin yoludur. Onlar sadece burada bulunanların değil, hepimizin kardeşi ve evladı, Büyük Türk Milletinin gönlünün sevdalısıdır” ifadelerini kullandı.
Bakan Elvan: “Onlar Okullarından Değil Milletimizin Gönlünden Mezun Olup, Diploma Aldılar”
Konuşmasında Türk milletinin yokluk ve yoksulluk içerisinde, büyük mücadeleler vermiş, büyük zaferler kazanmış bir millet olduğuna değinen Bakan Lütfi Elvan, Çanakkale Savaşlarında bazı okulların bütün talebelerinin şehit olduğuna dikkat çekti. Kalkınma Bakanı Elvan: “Eskiden diplomaya ‘Şehadetname’ derlerdi. Onlar okullarından diploma alamadılar. Ancak yüce Rabbimden Şehitlik Diploması aldılar. Milletimizin gönlünden mezun olup, diploma aldılar” dedi.
En zor zamanlarda bile ülkesini hainlere ve düşmanlara çiğnetmeyen şehitleriyle gurur duyan bugünün güçlü Türkiye’sinin, tek yürek olarak işgalcilere, işbirlikçilere, vatan hainlerine, milletimizin birliğine ve dirliğine kast edenlere hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğinin altını çizen Kalkınma Bakanı Elvan, ülkemizin her karış toprağının şehit kanıyla sulandığını aktardı. Bakan Elvan: “Şehitlerimizin hatıraları bizim yol haritamız ve pusulamızdır. O yoldan ve pusuladan şaşmayacağız. Türk Milleti olarak hem şehitlerimizle, hem de onların yakınları olan sizlerle gurur duyuyoruz” sözleriyle konuşmasını noktaladı.
Vali Çakacak: “ Çanakkale Zaferi, Bir Dönemin Tarihinin Yeniden Yazılmasını Sağlamıştır”
Vali Özdemir Çakacak ise konuşmasında Yüce Türk Milletinin değerli evlatlarının, bu aziz milleti tarih sahnesinden silmek isteyen dünyanın en güçlü armadalarını yokluk ve imkansızlıklar içerisinde Çanakkale’nin derin sularına gömmesiyle birlikte o dönem dünya tarihinin yeniden yazıldığını belirtti. Türk milletinin vatanı, bayrağı, birliği, beraberliği ve kutsal değerleri söz konusu olduğunda herşeyi yapabileceğini dile getiren Vali Özdemir Çakacak: “Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda tezahüt eden bu yüce ruh, aynı şekilde 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede de kendini göstermiştir. Bugün kutsal vatan topraklarında şanlı bayrağımızı dalgalandırabiliyorsak, minarelerimizden ezan seslerini duyabiliyorsak aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin sayesindedir. Bir kez daha aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.
Bakan Elvan ve Eşi Hanımefendi Elvan’ın, Vali Çakacak ve Eşi Hanımefendi Çakacak ile birlikte yemeğin ardından şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin masalarını tek tek dolaşarak onlarla sohbet etmesinin ardından program sona erdi.
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN VEKİLİGÜLCAN KIŞ, “KADIN LİDERLER COVID 19’A KARŞI GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR” TOPLANTISINA KATILDI

GÜLCAN KIŞ: “YARDIM TALEBİNDE BULUNAN KADINLARIN ÇOĞUNLUĞUNU EKONOMİK SIKINTI YAŞAYANLAR OLUŞTURDU” GÜLCAN KIŞ: “MERSİN BÜYÜKŞEHİR

BU ÇÖPLER DOĞAYA AİT DEĞİL

BU ÇÖPLERİN DOĞADA YERİ YOK ÇEVRE KORUMA PERSONELİ 5 HAZİRAN İÇİN AKYAR VE LAMAS ÇAYI’NDA ÇÖP TOPLADI BÜYÜKŞEHİR’DEN 5

BÜYÜKŞEHİR YOLLARI ASFALTLAMAYA, VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

TARSUS ŞAHİN MAHALLESİ SAKİNLERİ, 10 YILDIR BEKLEDİKLERİ ASFALTA KAVUŞTU Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz