BAŞKAN KOCAMAZ, “İTFAİYECİLİK ÇOK KUTSAL BİR GÖREV”

Ana Sayfa » Büyük Manşet » BAŞKAN KOCAMAZ, “İTFAİYECİLİK ÇOK KUTSAL BİR GÖREV”
Paylaş
Tarih : 26 Eylül 2016 - 18:40

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İtfaiye Haftası münasebetiyle düzenlenen öğle yemeğinde itfaiye çalışanları ile bir araya geldi.

kocamazitfaiye

Yemeğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Devran Kutlugün, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Kerim Tufan, İtfaiye Dairesi Başkanı Arif Sayın ve itfaiye çalışanları katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konuşmasında itfaiye çalışanlarına gayretli ve fedakarca yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “İtfaiye, belediyeciliğin en önemli temsil noktalarından biridir. Özellikle dar ve zor alanlarda vatandaşın imdadına yetişen, onların sıkıntısını ortadan kaldırmaya çalışan önemli bir birimdir. Ateşle mücadele ediyorsunuz. İnsanların canını, malını hayatlarını korumak için gayret ediyorsunuz. Dolayısıyla yaptığınız hizmet çok kutsal bir hizmet. Bugüne kadar gayretli ve fedakarca yaptığınız hizmetler dolayısıyla hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnsanların umutla beklediği, ‘Acaba canımı, malımı kurtarabilir miyim?’ dediği anda onlara çare olmaya çalışıyorsunuz” dedi.

Her geçen gün İtfaiye Teşkilatı’nın araç, gereç ve malzeme ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Tabi takdir edersiniz ki Adana’dan Antalya’ya kadar olan bir bölgede, bir iki yıl içerisinde tüm ihtiyaçları ortadan kaldırma şansımız yok. Mümkün olduğunca işimizi en iyi şekilde yapmak mecburiyetindeyiz. Tüm ilçelerde konuşlanmış durumdayız. Geçmişte ilçe belediyeleriyle yürütülmeye, miadı dolmuş araç gereçlerle sürdürülmeye çalışılan bu hizmetler, Büyükşehir şemsiyesi altında Mersin genelinde en iyi şekilde verilmeye çalışılıyor” diye konuştu.

Orman yangınlarının en fazla rahatsızlık duydukları konu olduğunu belirten Başkan Kocamaz, “Geçen hafta yaşadığımız, yaklaşık 10 ayrı bölgede ve aynı anda çıkan orman yangınları yüreğimizi dağladı. Giden orman belki tekrar gelir ama giden yılları ve kaybı yeniden tesis etmek, o bölgeleri yeniden orman haline getirmek zamanı kaybettirmiş oluyor” şeklinde konuştu.

Başkan Kocamaz, konuşmasının sonunda el ve gönül birliği ile dayanışma içeresinde kutlanan İtfaiye Haftası’nın insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek, herkese teşekkür etti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz