Başkan Kocamaz, Monoray İncelemeleri İçin Çin’e Gitti

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Başkan Kocamaz, Monoray İncelemeleri İçin Çin’e Gitti
Paylaş
Tarih : 30 Kasım 2015 - 18:21

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Prestij Projesi’ olarak adlandırdığı monoray için Çin’e giderek, Chongqing kentinde incelemelerde bulundu.

Başkan Kocamaz ve beraberindeki heyet, Chongqing kentinde 2008’den bu yana hizmet veren monoray hattında teknik incelemeler yaptı.

Diğer raylı sistemleri de inceleyen Başkan Kocamaz, Çin’e gerçekleştirdiği çalışma ziyarette yapılan inşaatlar ve monoray için vagon üretimi yapan tesisleri de gezdi.

32 milyon nüfusa sahip olan Chongqing’de, 202 km raylı sistem ve 85 km monoray hattı bulunuyor. Japon teknolojisinin kullanıldığı monoray 2 ayrı hatta hizmet veriyor.

Teknik gezilerin yanı sıra Başkan Kocamaz, Chongqing Belediye Başkanvekili, CNR firması ve Çin Dış Ticaret bölümü yetkilileri ile bir araya geldi.

Çin’de gerçekleştirdiği teknik geziler ve temaslar hakkında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Çin’in Chongqing kentinde monoray ve diğer raylı sistemleri gezerek, Mersin’de hayata geçirmeyi planladığımız en önemli projelerimizden biri olan monoray projesi ile ilgili incelemeler yaptık, monoray sistemi ile ilgili bilgi aldık. Vagon üretimi yapan tesisleri de ziyaret ederek, sistemin teknik detaylarını, nasıl işlediğini uygulamalı olarak gördük” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz