BAŞKAN KOCAMAZ, ŞEHİT ANNELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Ana Sayfa » Büyük Manşet » BAŞKAN KOCAMAZ, ŞEHİT ANNELERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Paylaş
Tarih : 09 Mayıs 2016 - 11:37

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Anneler Günü sebebiyle verilen akşam yemeğinde şehit ve gazi aileleri ile buluştu.
Orkide Restoran’da gerçekleştirilen akşam yemeğine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Mersin Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Mersin İl Jandarma Komutanı Ömer Uyan, Mersin İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, MHP Mersin Eski Milletvekili Ali Öz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var ile şehit ve gazi aileleri katıldı.
Yemekte konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bugün Anneler Günü dolayısıyla beraberiz. Sizlerin ne kadar sıkıntı çektiğini, ne kadar zorluklar içinde hayata tutunduğunuzu çok iyi biliyoruz. Bu vatanın bekası için canını feda eden yiğitlerimizin hiçbir şekilde hakkını ödeyemeyiz. Sizlerin sayesinde, sizlerin yetiştirdiği o şanlı evlatlar sayesinde bugün burada hür bir şekilde yaşıyoruz” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarının yanında olacaklarını belirten Başkan Kocamaz sözlerine, “Bu ülke birlik ve beraberlik içerisinde olacaksa, şanlı al bayrağın altında bölünmeden, parçalanmadan, barış içinde korunacaksa bu kaçınılmaz sonların acısını maalesef hep birlikte yaşıyoruz. Bugüne kadar birçok şehit verdik, belki daha da vereceğiz ama asla bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Türk Milleti’nin her zaman, her yerde içten ve dıştan düşmanları olmuş, hürriyetimiz ve bağımsızlığımız elimizden alınmaya çalışılmıştır. Bununla ilgili mücadelemiz de her zaman devam etmiştir. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Biz her zaman Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin yanında olacağız. Acınız da, sevinciniz de bizimdir” şeklinde son verdi.
Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, “Bu ülke büyük zorluklarla kazanıldı. Bunda sizin emeğiniz çok. Bundan sonraki günlerde de refah içinde yaşamamızda yine sizlerin emeği olacak. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak her zaman sizlerin yanındayız” şeklinde konuştu.
Mersin Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer ise, “Mersin Büyükşehir Belediyemizin Mersin’e yakışır bir şekilde organize ettiği bu yemekte, siz şehit aileleri ile bir arada bulunmaktan onur duyuyorum. Siz şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile bu memleket gurur duyuyor. Toplum sizlere sahip çıkacak, sizler bu topluma emanetsiniz. Toplumun her ferdi bunu bir görev addederek sizin yanınızda olacaklar. Sizin evlatlarınız bizim evlatlarımız. Bu güzel ve anlamlı günde bütün şehit annelerimizin ve gazi yakınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÖZEL GEREKSİNİMLİ GÖKHAN YALÇIN’IN TALEBİNİ HIZLA YERİNE GETİRDİ

GÖKHAN YALÇIN’IN EVİNE GİDEN YOLDA ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI  BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARIYLA GÖKHAN YALÇIN İSTEDİĞİ YOLA

EMEKLİLER, TARSUS GENÇLİK KAMPI’NDA MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİ

BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ SAKİNLERİ DOĞAL ORTAMDA STRES ATTI Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

KADAVRADAN RAHİM NAKLİYLE ANNE OLAN DERYA İLE BEBEĞİ, 15 GÜN SONRA TABURCU OLACAK

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde, 9 yıl önce dünyanın başarılı ilk rahim naklini olan Derya Sert (32) ile 4 Haziran’da

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz