BAŞKAN KOCAMAZ, “VATANINI SEVEN NESİLLER, ÖĞRETMENLER SAYESİNDE VAR OLACAKTIR”

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » BAŞKAN KOCAMAZ, “VATANINI SEVEN NESİLLER, ÖĞRETMENLER SAYESİNDE VAR OLACAKTIR”
Paylaş
Tarih : 24 Kasım 2016 - 16:45

kocamazz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Kadın Kolları tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yemeğe katıldı.

Yemeğe Başkan Kocamaz’ın yanı sıra MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, Türk Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Tevabil Akıncı, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Şube Başkanı Mustafa Tekerek ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Yemekte açılış konuşmasını yapan MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, ülkede her geçen gün eğitim sisteminin kan kaybettiğini ve mevcut durumun değişmesi için öğretmenlere güveninin tam olduğunu ifade ederek,  “Öğretmenlerin mağduriyet yaşadığı bir ülkenin ayakta kalmasının da zor olduğunu bilmekteyiz. Böyle bir eğitim politikasının ülkeye katkı sağlamadığı açıktır. Her geçen gün eğitim sistemimiz kan kaybetmektedir. Tutarsız ve temelsiz uygulamaların sıkıntısını hepimiz çekmekteyiz. Benim vatanını, bayrağını seven öğretmenlerimize inancım tamdır. Onlar da kendileri gibi vatanını, milletini seven nesiller yetiştireceklerdir. Öğretmenler her zaman sorunun değil çözümün parçasıdır. Ben başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaptığı konuşmada öğretmenlik yaptığı yıllarda hayatının en güzel günlerini yaşadığını ifade etti. Öğretmenlerin bir milletin geleceğini hazırladığını ve öğretmenler ile yeni neslin şekilleneceğini söyleyen Başkan Kocamaz, “Ben de 11 yıl öğretmenlik yapmış bir kardeşinizim. Hayatımın en güzel günlerini o yıllarda geçirdim. Devletin birçok biriminde ve özel sektörde görev yaptık. Öğretmenlik çok ulvi bir duygu. Bir ülkenin, bir milletin geleceğini siz hazırlıyor, hamurunu yoğuruyorsunuz. Sizlerin verdiği eğitimler ile şekillenecek bu ülke. Vatanını, milletini, bayrağını seven nesiller öğretmenler sayesinde var olacak” dedi.

Türk Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Tevabil Akıncı ise konuşmasında, “Bizler, ailelerin bizlere emanet ettiği yavrularımızı vatan sevdalısı, millet sevdalısı birer birey olarak yetiştirmeye çalıştık. Elimizden geleni yapıyoruz. Ancak biz öğretmenlerin itibarsızlaştırıldığını düşünüyorum. 34 yıldır düzenli bir eğitim sistemi kurulamadı. Her gelen bir sistem değiştirdi. Hala bir sistem oturmadı ülkemizde. Sizden ricam bizi yüreğinizden atmayın. Sizler bizlere değer verin. Sadece Öğretmenler Günü’nde hatırlanmak istemiyoruz. Her zaman hatırlanmak ve sizlerin desteğini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, katılımcılara çiçek vererek, Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz