BAŞKAN SEÇER: “METRO SADECE BİR ULAŞIM PROJESİ DEĞİL, KENTİ DÖNÜŞTÜRECEK BİR PROJE”

Ana Sayfa » Büyük Manşet » BAŞKAN SEÇER: “METRO SADECE BİR ULAŞIM PROJESİ DEĞİL, KENTİ DÖNÜŞTÜRECEK BİR PROJE”
Paylaş
Tarih : 14 Ocak 2020 - 11:26

SEÇER: “MEZİTLİ İÇME SUYU PROJESİ İÇİN 17 MİLYON AVROLUK DIŞ KAYNAK BULDUK”

SEÇER: “MERSİNLİLER KENDİLERİNİ İYİ HİSSETSİNLER. ÇALIŞAN BİR BELEDİYELERİ VAR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, TRT Çukurova Radyosu’nda yayınlanan “Akdeniz’den Toroslar’a” programında Emine Eroğlan’ın konuğu oldu.Programda 9 ayın değerlendirmesini yapan Başkan Seçer, hayata geçirdikleri önemli projelere değindi. Seçer, 2020 yılı içerisinde ilk kazmayı vuracaklarıve birinci faz ihalesine çıktıkları Metro projesini sadece bir ulaşım projesi olarak görmediklerini, kenti dönüştürecek, değiştirecek büyük bir proje olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Mezitli’de içmesuyu yatırımı için 17 milyon avroluk dış kaynak bulduklarını kaydeden Başkan Seçer, “Mersinli yurttaşlarımız kendilerini iyi hissetsinler. Çalışan bir belediyeleri var. Çalışkan bir belediyeleri oluyor artık. Çünkü Belediye Başkanları çalışıyor. Belediye Başkanları üretiyor, yeniliklerin peşinde, sıradışı işler yapmak istiyor.Mersin’de birçok şeyin değiştiğini görecekler” dedi.

Başkan Seçer, kısa süre sonra alınacak otobüsler için şoför ilanına çıkacaklarını ve kadın ağırlıklı alımlar yapmak istediklerini ifade ederek, “100 otobüs ihtiyacımız var.Daha konforlu, daha rahat toplu taşıma ortamı yaratmak istiyoruz Mersin halkına. Bunun 73 adedinin alımı yapıldı. 3 Ocak’ta ihalesi gerçekleşti. İhale sonuçlandı. Yeni otobüs için de 100 yeni şoför alacağız. Kadınlarımız itibar ederse yine çoğunluğu kadınlar olacak” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’İN OKUL SÜTLERİ KORONAVİRÜS SÜRECİNDE EV SÜTÜ OLDU

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KORONAVİRÜS SÜRECİNDE ÇOCUKLARIN EVLERİNE SÜT ULAŞTIRIYOR BÜYÜKŞEHİR, KORONAVİRÜS NEDENİYLE “EVLERİNDE

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN NEFES KESEN KURTARMA OPERASYONU

BÜYÜKŞEHİR, DERE KENARINDA MAHSUR KALAN VE AÇLIKTAN ÖLMEK ÜZERE OLAN KÖPEĞİ KURTARDI BÜYÜKŞEHİR’İN TAKDİR TOPLAYAN “GARİP”

Başkan Yılmaz, Muhtarlarla Videokonferans Yoluyla Toplantı Yaptı

“BU BADİREYİ EL BİRLİĞİYLE AŞACAĞIZ” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yeni Koronavirüs tedbirleri 

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz