BAŞKENT’TE TOROSLAR RÜZGARI

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » BAŞKENT’TE TOROSLAR RÜZGARI
Paylaş
Tarih : 30 Nisan 2016 - 17:20

Toroslar Belediyesi’nin; Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Mersin Tanıtım Günlerin’de’ açtığı stant, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçi akınına uğradı.
Sabahın erken saatlerinden itibaren davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği Toroslar Belediyesi standında Ankaralılara; Mersin’in eşsiz lezzetlerinden cezerye, kerebiç, şalgam ve yayık ayranı ikramında bulunuldu.
Ankara’da yaşayan Mersinli hemşerilerin de yalnız bırakmadığı organizasyonda ziyaretçilere Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın 12 yılda Toroslar’a kazandırdığı hizmetlerin yanı sıra ilçedeki kültürel zenginlikler ile yöresel yemeklerin anlatıldığı tanıtıcı görseller de armağan edildi.
Toroslar Belediyesi halay ekibinin gösterileri fuarı gezmeye gelenlerin yoğun ilgisini çekerken, oluşturulan Yörük Kültür Müzesi de ziyaretçilerden tam not aldı.
Bu yıl 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘Mersin Tanıtım Günlerine’ sunduğu katkılarından dolayı Başbakan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ederek, bir plaket takdim etti.
Standı ziyaret eden misafirlerle tek tek ilgilenen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin’i ve Toroslar’ı en iyi şekilde tanıtmak amacıyla böyle bir etkinlikte yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Mersin’in tarihi, kültürel ve coğrafi olarak zenginliklerle dolu bir kent olduğunu belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Ankara’da bu yıl ikincisi düzenlenen Mersin tanıtım günlerinde Toroslar Belediyesi olarak biz de İlçemizi en iyi şekilde tanıtma fırsatı bulduk. ilçemizin el sanatları ve mutfak kültürü başta olmak üzere tarihi ve doğal güzelliklerine dikkat çekmeye çalıştık. Ankara’da yaşayan hemşerilerimizin yanı sıra çok sayıda ziyaretçi standımıza yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgi bizleri oldukça memnun etti. Organizasyonda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum teşkilatlarımıza, mesai arkadaşlarıma ve Mersin tanıtım günlerine ilgi gösteren Ankaralılara ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz