BOZDOĞAN İLKOKULU’NA BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » BOZDOĞAN İLKOKULU’NA BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK
Paylaş
Tarih : 25 Mart 2016 - 17:21

BOZDOĞAN İLKOKULU’NA BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK (5)

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak kent merkezine gelen Mut ilçesinin Bozdoğan Mahallesi’nde yaşan 38 öğrenci, müzeleri gezerek Atatürk Evi’ni ziyaret etti.
Mersin’in Mut ilçesinde merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan Bozdoğan Mahallesi’ndeki ilkokulun öğretmenlerinden Özlem Genç, bir internet sitesine okulun ihtiyaçlarını yazıp yardım istedi. 14 ayrı maddede yazılan ihtiyaç listesinin internet sitesinde yer almasının ardından haber, sosyal medyada da geniş yer buldu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi de Bozdoğan İlkokulu’nda görev yapan öğretmen ve öğrencileri kent merkezine davet ederek, Mersin’i gezdirdi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Mut Bozdoğan’dan alınan öğrenciler, Erdemli Kızkalesi, Mersin Deniz Müzesi, Atatürk Evi ve Arkeoloji Müzesi’ni gezerek eğlenceli bir gün geçirme fırsatı buldular. Bazı öğrenciler Erdemli Kızkalesi ziyaretinde ilk defa deniz gördü.
Geziye katılan öğretmenlere Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Mesleki Eğitim Atölyesi’nde yapılan çantalar hediye edilirken, öğrencilere ise kırtasiye yardımı yapıldı.
Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve özel okullardan da üç derslikli 38 öğrencili Bozdoğan İlkokulu’na maddi yardımın yanı sıra koliler dolusu oyuncak ve kitap geldi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz