BU TOPRAĞIN ÇOCUKLARI İLK DEFA SİNEMAYLA BULUŞTU

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » BU TOPRAĞIN ÇOCUKLARI İLK DEFA SİNEMAYLA BULUŞTU
Paylaş
Tarih : 04 Mayıs 2016 - 13:20

BU TOPRAĞIN ÇOCUKLARI İLK DEFA SİNEMAYLA BULUŞTU (3)

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Bu Toprağın Çocukları’ Projesi ile kırsal kesimde yaşayan ve çoğu ilk defa sinemaya gelen 1000 öğrenciyi 3 boyutlu film ile buluşturdu.
Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen projenin ilk ayağı çocukların Star Wars “Yıldız Savaşları” filmini izlemesi ile başladı. 18 okuldan 1000 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte çocuklar 3 boyutlu film izlemenin heyecanını yaşadı. Öğrenciler arasında sinemaya ilk defa gelenlerin yanı sıra kenti ilk defa görenler de vardı.
3 yıl boyunca devam edecek olan projenin asıl amacı ise ekonomik yönden sosyal hayata entegre olamamış çocukların kültürel ve sanatsal gelişimlerini sağlamak, öğrencilere ortak kentsel kimlik anlayışını benimsetmek, öğrenciler arasındaki dezavantajları kaldırmak, sosyal ve kültürel anlamda girişken ve gelişime açık bireyler yetiştirmek.
Projenin gelecek nesiller açısından önemine değinen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bir kentte kentlilik bilinci oluşması ve kentin sosyal, kültürel anlamda ilerlemesi için önce o kentte yaşayan çocukları bilinçlendirmelisiniz. Bu proje ile çocuklarımızda kentimize olan aidiyet duygusunu oluşturmayı, ortak tutum ve davranış kültürünü geliştirmeyi, kırsalda yaşayan çocuklarımızın izole edilmediğini, bu kente ait bir birey olduklarını onlara hissettirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Öncelikle sinema etkinliği ile gerçekleşen proje, yıl içinde tiyatro, spor ve kütüphane gibi farklı dallardaki gelişim alanları ile devam ederek, öğrencilere katkı sağlayacak.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÖZEL GEREKSİNİMLİ GÖKHAN YALÇIN’IN TALEBİNİ HIZLA YERİNE GETİRDİ

GÖKHAN YALÇIN’IN EVİNE GİDEN YOLDA ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI  BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARIYLA GÖKHAN YALÇIN İSTEDİĞİ YOLA

EMEKLİLER, TARSUS GENÇLİK KAMPI’NDA MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİ

BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ SAKİNLERİ DOĞAL ORTAMDA STRES ATTI Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

KADAVRADAN RAHİM NAKLİYLE ANNE OLAN DERYA İLE BEBEĞİ, 15 GÜN SONRA TABURCU OLACAK

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde, 9 yıl önce dünyanın başarılı ilk rahim naklini olan Derya Sert (32) ile 4 Haziran’da

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz