Bu Ucube Nedir?

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Bu Ucube Nedir?
Paylaş
Tarih : 12 Şubat 2014 - 15:51

eli-guvercinli-heykel

Mersin’in en işlek bulvarı üzerinde bulunan ve Mersin’i simgeleyen Eli Güvercinli heykelin önünde 10 günden bu yana duran bu şekilsiz şeyin manası nedir?

 
 
Mersin Cumhuriyet Alanı Yanında bulunan sağ elinde barışı simgeleyen güvercin ve sol elinde zeytin dalı bulunan heykelin,o günden bugüne bakımsız kalması Mersinli vatandaşlar tarafından tepki çekiyor.

Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar tarafından yaptırılan heykel, barışı dostluğu simgelemesi nedeni ile koyulan heykelin önüne yaklaşık 10 gündür önüne yapılan neyüdüğü bellisiz bir ucube görünümünde bulunan şey vatandaşların tepkisini çekiyor.

Sosyal medyada yer bulan tepkilerde;

Bu ucube de ne şimdi?

Çağdaş Mersin’in haline bak

Ucube şehri yaptılar iyice

Bu memlekette yöneticiler nerede çalışıyor

Ben Almanya’dan yazıyorum Mersin’imi çok özledim ve bu heykel çok güzeldi ne olmuş buralara, diye paylaşımlarda bulunarak fotoğrafın altına tepkilerini yazdılar.

Mersinli vatandaşlar ise her gün geçtiğimiz yolun üzerinde olan bu heykelin etrafındaki bu benzersiz şeyin bir an önce düzeltilmesini istediklerini belirtiler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(mersinhaberajans.com)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz