BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇANAKKALE İÇİN KIRIK BUĞDAY ÇORBASI

Ana Sayfa » Büyük Manşet » BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇANAKKALE İÇİN KIRIK BUĞDAY ÇORBASI
Paylaş
Tarih : 19 Mart 2017 - 20:30

unnamed

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Muğdat Camii ve Mezitli Merkez Camii’nde sabah namazından çıkan vatandaşlara Çanakkale şehitleri anısına kırık buğday çorbası dağıttı.

Mersin büyükşehir belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. yıl dönümü nedeniyle vatandaşların hem içini ısıttı hem de Çanakkale’de zafere giden yolda şehit olan askerler anıldı.

Çanakkale Destanı’nı yazan kahramanların o günkü şartlarda asker karavanası olan kırık buğday çorbasının ikram edilmesine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Çanakkale Destanı’nı yazan kahramanlarımızı bir nebze olsun anlamak için, vatandaşlarımıza o günün şartlarında askerlerimizin karavanası olan kırık buğday çorbası ikram ettik. Gözünü kırpmadan ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü şanlı tarihimize altın harflerle yazan Çanakkale şehitlerimizin içtiği çorbadan içerek onları daha iyi anlamaya çalıştık” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla sergilenen “1325 Tevellüd” isimli tiyatro oyunu öncesinde de Çanakkale ruhunu yaşatmak için Kongre ve Sergi Sarayı girişinde tiyatroyu izlemeye gelenlere kırık buğday çorbası ikram edildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÖĞRENCİLER BANDOYLA TANIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR BANDOSU’NDAN KIRSALDAKİ ÖĞRENCİLERE MİNİ KONSER Büyükşehir Belediyesi bando takımı, okulları ziyaret ederek, öğrencilere

BÜYÜKŞEHİR, TEMİZ DENİZ İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Balıkçı Barınağı’nda Temiz Deniz İncelemesi Yapıldı SU YÜZEYİNDEN VE DİBİNDEN NUMUNELER ALINDI Mersin Büyükşehir Belediyesi,

Şehir Tiyatroları Perdelerini Açtı

“UĞURBÖCEĞİ PANİ VE MUHTEŞEM SERÜVENLERİ”ÇOCUKLARLA BULUŞTU “SEVGİLİ DOKTOR” OYUNU İZLEYİCİLERDEN TAM NOT ALDI Mersin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz