BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇANAKKALE İÇİN KIRIK BUĞDAY ÇORBASI

Ana Sayfa » Büyük Manşet » BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇANAKKALE İÇİN KIRIK BUĞDAY ÇORBASI
Paylaş
Tarih : 19 Mart 2017 - 20:30

unnamed

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Muğdat Camii ve Mezitli Merkez Camii’nde sabah namazından çıkan vatandaşlara Çanakkale şehitleri anısına kırık buğday çorbası dağıttı.

Mersin büyükşehir belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. yıl dönümü nedeniyle vatandaşların hem içini ısıttı hem de Çanakkale’de zafere giden yolda şehit olan askerler anıldı.

Çanakkale Destanı’nı yazan kahramanların o günkü şartlarda asker karavanası olan kırık buğday çorbasının ikram edilmesine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Çanakkale Destanı’nı yazan kahramanlarımızı bir nebze olsun anlamak için, vatandaşlarımıza o günün şartlarında askerlerimizin karavanası olan kırık buğday çorbası ikram ettik. Gözünü kırpmadan ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü şanlı tarihimize altın harflerle yazan Çanakkale şehitlerimizin içtiği çorbadan içerek onları daha iyi anlamaya çalıştık” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla sergilenen “1325 Tevellüd” isimli tiyatro oyunu öncesinde de Çanakkale ruhunu yaşatmak için Kongre ve Sergi Sarayı girişinde tiyatroyu izlemeye gelenlere kırık buğday çorbası ikram edildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN VEKİLİGÜLCAN KIŞ, “KADIN LİDERLER COVID 19’A KARŞI GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR” TOPLANTISINA KATILDI

GÜLCAN KIŞ: “YARDIM TALEBİNDE BULUNAN KADINLARIN ÇOĞUNLUĞUNU EKONOMİK SIKINTI YAŞAYANLAR OLUŞTURDU” GÜLCAN KIŞ: “MERSİN BÜYÜKŞEHİR

BU ÇÖPLER DOĞAYA AİT DEĞİL

BU ÇÖPLERİN DOĞADA YERİ YOK ÇEVRE KORUMA PERSONELİ 5 HAZİRAN İÇİN AKYAR VE LAMAS ÇAYI’NDA ÇÖP TOPLADI BÜYÜKŞEHİR’DEN 5

BÜYÜKŞEHİR YOLLARI ASFALTLAMAYA, VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

TARSUS ŞAHİN MAHALLESİ SAKİNLERİ, 10 YILDIR BEKLEDİKLERİ ASFALTA KAVUŞTU Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz