CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU MERSİN’E GELİYOR

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU MERSİN’E GELİYOR
Paylaş
Tarih : 20 Nisan 2016 - 18:14

kılıçdaroğlu mersine geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin programını açıkladı. AKP iktidarı döneminde çeşitli bahanelerle engellenmeye çalışılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda alternatif kutlama gerçekleştireceklerini açıklayan Özyiğit, “Cumhuriyet Halk Partisi o meydanda olacak. Çocuklarınızı da alın gelin bayramı hep birlikte kutlayalım” çağrısı yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 22 Nisan 2016 Cuma günü Mersin’de olacak.
İl Başkanı Abdullah Özyiğit, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Genel Başkanı’nın programını açıkladı. Basın toplantısını Şırnak’ta, devam eden operasyonlar sırasında şehit olan Jandarma Sağlık Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Erdi Eker’in cenaze töreni dolayısıyla erteleyen Özyiğit, konuşmasına şehit Eker’e başsağlığı dileyerek başladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda alternatif kutlama gerçekleştireceklerini dile getiren Özyiğit, şunları söyledi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri güvenlik nedeniyle tüm yurtta engellendi. Bu bayram bu sene Türkiye’de kutlanmayacak. Devletin şu anda uygun gördüğü uygulama bu. Ancak biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Cumhuriyet alanında kutlayacağız. 23 Nisan günü Saat 11.00’da orada olmak istiyoruz. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, örgütümüz çocuklarıyla, Mersin halkıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı orada kutlamak istiyoruz. Bu kapsamda Valiliğe dilekçemizi verdik. Ancak isteğimizin bir takım engellemelere tabi tutulduğunu gözlemliyoruz. ‘Yetki yok vs.’ gibi dilekçeyi kabul etmeme gibi bir davranış sergileniyor. Cumhuriyet Halk Partisi o meydanda olacak. Çocuklarınızı da alın gelin bayramı hep birlikte kutlayalım.  Mersin halkını Cumhuriyetin değerlerinin unutturulmaya çalışıldığı bu dönemde duyarlı olmaya ve çocuklarıyla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamaya davet ediyorum.”

Özyiğit, 22 Nisan 2016 Cuma Günü Mersin’e gelecek olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun programı hakkında da bilgi verdi. Mersinlileri de programa davet eden Özyiğit, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 22 Nisan Cuma günü Mersin’e geliyor. Mersin’de ‘STK’lar Konuşuyor Cumhuriyet Halk Partisi Dinliyor’ programı kapsamında büyük buluşmayı gerçekleştiriyoruz. Genel Başkanımız programına şehit evi ziyaret ederek başlayacak. Daha sonra Mobilya Fuarı açılışını gerçekleştirecek. Ardından Kuyuluk’ta işçilerle buluşarak, onların sorunlarını dinleyecek. Onun ardından Yenişehir’de sivil toplum kuruluşları ve işçi sendikaları ile bir buluşma gerçekleştirecek. Türkiye’nin gidişatı ile ilgili tabloyu Genel Başkanımıza sorma imkanı bulacaklar. Genel Başkanımız da sorunları önerileri dinleyecek ve soruları cevaplandıracak. Hemen ardından Sayın Genel Başkanımız Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş dünyası ile bir görüşme gerçekleştirecek. İş dünyasının temsilcileri ile iş dünyasının içinde olduğu durumu konuşacak. Halkımızın da ziyareti yakından takip edeceğini düşünüyorum. Sivil toplum kuruluşlarının katılımlarını bekliyor ve onları davet ediyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun programı şöyle,

Saat 9.30’da Adana’da havalimanının partililer tarafından karşılanacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programına başlamadan önce Diyarbakır’ın Sur İlçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Piyade Yüzbaşı Yigitcan Ciga’nın Mezitli’ deki ailesini ziyaret edecek.
11.00’da Yenişehir Mobilya Fuar’ının açılışına katılacak olan Kılıçdaroğlu, 11.30’da CHP’li Mezitli Belediyesi tarafından Mersin’de ilk defa kurulan Kadın Üretici Pazarı’nda üretici kadınlarla bir araya gelecek. Programına 12.00’da DİSK’e bağlı Mezitli Belediyesi işçilerinin Kuyuluk Piknik Alanı’nda düzenleyeceği kavurma ikramı ile devam edecek olan Kılıçdaroğlu, 13:30 Yenişehir Kültür Merkezi’nde düzenlenecek “STK’lar Konuşuyor CHP Dinliyor” programında sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini dinleyecek. Kılıçdaroğlu, Mersin programı kapsamında son olarak, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) iş dünyasının temsilcileri ile bir araya gelecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN SEÇER, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK BIRAKTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri

BAŞKAN SEÇER’DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer, mesajında

MERSİN BÜYÜKŞEHİR,İŞİTME ENGELLİ SUNA’NIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN SEÇER’İN SÖZ VERDİĞİ TABLET SUNA’YA TESLİM EDİLDİ SUNA, UZAKTAN EĞİTİMİNİ BÜYÜKŞEHİR’İN VERDİĞİ TABLETLE SÜRDÜRECEK Mersin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz