CHP HEYETİ, CİZRE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Ana Sayfa » Büyük Manşet » CHP HEYETİ, CİZRE’DE İNCELEMELERDE BULUNDU
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2016 - 16:40

CHP’li 4 milletvekilinden oluşan heyet, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde incelemelerde bulundu. Heyet içerisinde bulunan CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, tahribata yönelik fotoğrafları gördüğünü ancak bu kadar ağır bir tahribatın olabileceğini düşünmediğini belirterek, Cizre’nin Suriye’den farkı yok dedi.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’ten oluşan CHP heyeti, 80 gün sokağa çıkma yasağı ile operasyonların sürdüğü Cizre İlçesi’nde bugün incelemelerde bulundu.

CHP heyeti, sabah saatlerinde ilk olarak Cizre Belediyesi’ni ziyaret etti. Daha sonra kaymakamlık ve Şırnak Barosu temsilcileriyle görüşen CHP’liler daha sonra şiddetli çatışmaların yaşandığı Yafes ve Sur Mahallesi’nde tahrip olan ev ve binalarda inclemelerde bulundu. İncelemeleri sırasında vatandaşlarla da sık sık sohbet eden CHP’liler, yaşanan olaylarla ilgili halkın nabzını tuttu.

Vatandaşlarla görüşen CHP’li Sağlar, daha önce televizyon ve gazetelerde Cizre ile ilgili haberleri takip ettiğini ancak yaşananların boyutunun bu kadar ağır olabileceğini tahmin etmediğini belirterek, Cizre ile ilgili telvizyonlarda ve gazetelerde haberleri takip ediyordum. Ancak bu kadar ağır bir tahribatın yaşanabileceğini aklımın ucundan geçirmiyordum. Şimdi buraya geldik, incelemelerde bulunduk, yurttaşlarla konuştuk. Gördüğüm manzara, Suriye’de yaşananlardan farksız. Gördükten sonra Cizre’nin de Suriye’deki bir kentten farkı olmadığını gördüm dedi.

Cizre’de yaşanılanları yerinde görmek ve incelemek için gelen heyetin yapacağı inceleme, yapılan görüşmelerle ilgili bir rapor hazırlayarak, genel merkeze sunacağı öğrenildi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN SEÇER, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK BIRAKTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri

BAŞKAN SEÇER’DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer, mesajında

MERSİN BÜYÜKŞEHİR,İŞİTME ENGELLİ SUNA’NIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN SEÇER’İN SÖZ VERDİĞİ TABLET SUNA’YA TESLİM EDİLDİ SUNA, UZAKTAN EĞİTİMİNİ BÜYÜKŞEHİR’İN VERDİĞİ TABLETLE SÜRDÜRECEK Mersin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz