CHP KADIN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI TANITILDI

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » CHP KADIN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI TANITILDI
Paylaş
Tarih : 04 Mart 2015 - 19:34

4

Cumhuriyet Halk Partisi kadın milletvekili aday adayları Partinin İl Başkanlığınca düzenlenen programla partililere ve basın aracılığı ile kamuoyuna tanıtıldı.

CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanlığı öncülüğünde yapılan tanıtıma, 16 kadın milletvekili aday adayının yanı sıra, CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, ilçe kadın kolları başkanları ve partililer katıldı.

Tanıtım programı CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler’in konuşması ile başladı. Güler, kadın örgütü olarak tüm kadın adaylarını desteklediklerini, arkalarında değil, yanlarında olduklarını söyledi.
CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit ise sözlerine birlik beraberlik mesajları vererek başladı. Özyiğit konuşmasında; “Değerli kadınlarımız, sizler gerçekten de bu gidişata dur diyen, bu düzene karşı duran, bu düzenden duyduğu şikâyeti bizzat el koymak isteyerek değiştirmek isteyen insanlarsınız. Sizlere çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından alfabetik sıraya göre isimleri ve numaraları ile 16 kadın aday adayları il binası önünde hazırlanan kürsüye çağrılarak tanıtıldı. Ardından kontenjan başvurusunda bulunan kadın aday adayları da kürsüye çağrıldı. Aday adayları kendilerine verilen birer dakikalık süreyi kullanarak kısa özgeçmişlerini aktararak kendilerini tanıttılar. Program toplu olarak fotoğraf çektirilmesi ile son buldu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz