ÇOCUK İSTİSMARINA ÖNLEM İÇİN “BENİ DUY” PROJESİ

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ÇOCUK İSTİSMARINA ÖNLEM İÇİN “BENİ DUY” PROJESİ
Paylaş
Tarih : 28 Ocak 2016 - 13:50

Sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok alanda farklı projelere imza atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek, “Beni Duy” projesi ile çocuk istismarına karşı farkındalık oluşturmak için harekete geçti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kadınlar Birliği Mersin Şubesi arasında Çocuk İhmal ve İstismarına Yönelik İşbirliği taahhütnamesi çerçevesinde oluşturulan “Beni Duy” projesinin imzaları Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Türk Kadınlar Birliği Mersin Şube Başkanı Hülya Yücel tarafından atıldı.

Proje ile ebeveynlere, çocuk ihmal ve istismarı konusunda genel bilgilendirme yapılarak, özellikle cinsel dokunulmazlıklarına karşı işlenen suçlar konusunda eğitim çalışması yapılması amaçlanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaptığı konuşmada, “Mersin’i birlikte yönetelim, birlikte büyütelim diyerek işe başladık ve hepimiz bu geminin içinde yer alıyoruz. Hedefe varırsak hepimiz mutlu oluruz. Çocuklar bizim geleceğimiz, onları ilgilendiren her proje en hassas noktamız. Bu yüzden sosyal sorumluluk gerektiren projelere destek olmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki çocuklarımız ile ilgili hayata geçirdiğimiz bu proje çok daha kapsamlı ve önemli projelerin oluşumuna vesile olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımız özellikle de çocuklarımız ile ilgili konularda duyarlılığımızı her zaman göstereceğiz” dedi.

Türk Kadınlar Birliği Mersin Şube Başkanı Hülya Yücel ise konuşmasında, gerçekleştirdikleri bilgilendirme çalışmalarından bahsederek, çocukların yetişme süreci ve dünyaya sevgi ile bakabilmesinin önemine değindi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz