ÇOCUKLAR TRAFİK KURALLARINI ÖĞRENİYOR

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » ÇOCUKLAR TRAFİK KURALLARINI ÖĞRENİYOR
Paylaş
Tarih : 20 Mayıs 2016 - 11:52

ÇOCUKLAR TRAFİK KURALLARINI ÖĞRENİYOR (5)

Mersin Valiliği himayesinde Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Trafik Bilinci ile Güvenli Geleceğim’ projesi kapsamında verilen eğitimler, Samiye Naim Eğitim Vakfı Anaokulu’nda bulunan Trafik Parkı’nda gerçekleştiriliyor.
Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik uygulamalı trafik eğitiminin verildiği ‘Trafik Bilinciyle Güvenli Geleceğim’ projesi ile öğrencilerin trafikte bilinçli bireyler olmaları amaçlanıyor.
Proje kapsamında çocuklara, trafiğin bilinçli bir biçimde kullanılması, insanların kendilerine ve başkalarına saygı göstermelerinin gerekliliği, yol ve çevresinin güvenli kullanımı, trafik kazaları, sonuçları ve sebepleri hakkında bilgiler veriliyor.
Öğrencilerle birlikte Samiye Naim Eğitim Vakfı Anaokulu’nda bulunan Trafik Parkı’nda ve trafik eğitim aracında uygulamalı eğitim, trafik temalı drama-oyun, trafik temalı sergi etkinlikleri gerçekleştiriliyor.
Uzmanlar eşliğinde yapılan uygulamalı eğitimlerde okul öncesi öğrenciler, akülü araçlar kullanarak trafik konusunda bilinçleniyor.
20 Mart 2016 tarihinde başlayan ve öğrencilere trafik eğitiminin öneminin anlatıldığı proje, 31 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÖZEL GEREKSİNİMLİ GÖKHAN YALÇIN’IN TALEBİNİ HIZLA YERİNE GETİRDİ

GÖKHAN YALÇIN’IN EVİNE GİDEN YOLDA ASFALT ÇALIŞMASI YAPILDI  BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARIYLA GÖKHAN YALÇIN İSTEDİĞİ YOLA

EMEKLİLER, TARSUS GENÇLİK KAMPI’NDA MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİ

BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ SAKİNLERİ DOĞAL ORTAMDA STRES ATTI Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı

KADAVRADAN RAHİM NAKLİYLE ANNE OLAN DERYA İLE BEBEĞİ, 15 GÜN SONRA TABURCU OLACAK

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde, 9 yıl önce dünyanın başarılı ilk rahim naklini olan Derya Sert (32) ile 4 Haziran’da

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz