Çocukların Karne Heyecanı

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Çocukların Karne Heyecanı
Paylaş
Tarih : 25 Ocak 2014 - 18:10

mersin-de-373-bin-ogrenci-karne-aldi
Yarıyıl tatilinin başlaması dolayısıyla Mersin’de karne heyecanı yaşandı. Mersin genelinde yaklaşık 373 bin öğrenci bugün karnelerini aldı.

2013-2014 eğitim yılının ilk dönemi sona erdi. Akdeniz ilçesindeki Turgut Özal Ortaokulu’nda yarıyıl tatilinin başlaması dolayısıyla karne töreni düzenlendi. Törene Mersin Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, Akdeniz Kaymakamı Raif Özener ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül de katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Karabiber, öğrencilerin karne heyecanına ortak olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Öğrencileri yetiştirmek için büyük çaba sarf eden öğretmenlere teşekkür eden Karabiber, öğrencilere de seslenerek, “Büyükleriniz olarak size şunu tavsiye ediyorum. Bu alacağınız karneler öğrenci olarak bir dönemde gösterdiğiniz başarının ifade ediliş şeklidir. Bunun ötesinde aileye verilen bir mesajdır. Sizlerin eksik ve destek almanız gereken noktalarda ailelerinizin bunları incelemesi için gönderilen bir mesajdır. Bu tatilleri fırsat bilip kitap okumanızı tavsiye ediyorum dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül ise Mersin il genelinde bin 180 okulda 11 bin 837 derslikte öğrenim gören 372 bin 913 öğrenci ve 22 bin 134 öğretmenle birlikte karne heyecanını yaşadıklarını kaydetti. Bugünü bu kadar heyecanlı kılan başarı ve başarısızlıktan çok, ailelerin ve öğrencilerin beklentilerinin birbirine uymaması olduğunu belirtti. Gül, “Karne, aile ve çocuk arasında bir kavgaya dönüşmemelidir. Her başarısızlığın bir nedeni vardır. Çocuklarımızın neden başarısız olduğunu iyi anlamak gerekir. Çocuklarımızı öncelikle sevgiyle beslemeliyiz. Sevgiyle büyüyen çocuklar, hayatlarının her devresinde başarılı olurlar” diye konuştu.

Gül, öğrencilere de seslenerek şunları söyledi: “Bizler sizlerden, geleceğimiz için doktor, öğretmen, mühendis olmanızı beklerken, onun ötesinde iyi bir insan ve iyi bir yurttaş olmanızı bekliyoruz. İyi bir insan olmadan iyi bir doktor olunmaz, iyi bir insan olmadan iyi bir öğretmen, mühendis olunmaz.”

Törende, öğrencilerin şiir okumaları ve halkoyunları gösterisinin ardından Vali Yardımcısı Karabiber, Akdeniz Kaymakamı Özener ve İl Milli Eğitim Müdürü Gül öğrencilere karnelerini dağıttı.
 
 
 
 
 
 
 

(haberler.com)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz