Cumhuriyet Başsavcısı’na Ateş Açıldı!

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Cumhuriyet Başsavcısı’na Ateş Açıldı!
Paylaş
Tarih : 30 Kasım 2015 - 12:21

Sur ilçesindeki terör saldırısının yaşandığı yerde  incelemede bulunan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın da arasında  bulunduğu heyete teröristlerce ateş açıldı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz,  Başsavcı Vekili Gürkan Kütük, savcılar, olay yeri inceleme ekibi ve Diyarbakır  Barosu temsilcisinden oluşan heyet, incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır  Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği ve 2 polis memurunun şehit  düştüğü saldırının gerçekleştiği Balıkçılarbaşı Semti Yenikapı Sokak’a gitti.

Heyetin incelemesini tamamladığı sırada terör örgütü PKK üyelerince  uzun namlulu silah ve el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunuldu. Güvenlik  güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışmanın yaşandığı  olayda can kaybı olmazken, daha sonra heyet olay yerinden ayrıldı.

Saldırının olduğu gün incelemede bulunmak üzere olay yerine giden  Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın da arasında bulunduğu heyet, çatışmanın ortasında  kalmış, teröristlerin açtığı ateşle 2 polis memuru yaralanmıştı.

Öte yandan, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma  yasağının kaldırılmasıyla bölgede oluşan tahribat gün yüzüne çıktı.

İlçe halkının can ve mal güvenliğinin temin edilmesi için 28 Kasım’da  Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Cemal Yılmaz mahalleleri ile  Gazi Caddesi’nde ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla, esnafın bir  bölümü iş yerini açtı.

Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgede bazı ev, iş yeri ve araçlarda  kurşun izlerine rastlanırken, teröristlerce atılan roketatar mermisinin isabet  ettiği dükkanların kullanılamaz hale geldiği görüldü. Söz konusu dükkanlarda  hasar tespit çalışmaları yapılıyor.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda  polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur şehit olmuş, çıkan çatışmada  Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi hayatını kaybetmiş, bir polis memuru ile AA  muhabiri de yaralanmıştı.

İncelemelerde bulunmak üzere olay yerine giden Diyarbakır Cumhuriyet  Başsavcısı Solmaz’ın da arasında bulunduğu heyet, çatışmanın ortasında kalmış,  teröristlerin açtığı ateşle 2 polis memuru daha yaralanmıştı.

Yaşanan olayların ardından 28 Kasım’da 13.00’ten itibaren ilan edilen  sokağa çıkma yasağı, 30 Kasım’da 07.00 itibarıyla kaldırılmıştı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz