DEMİRTAŞ MERSİN’DE

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » DEMİRTAŞ MERSİN’DE
Paylaş
Tarih : 27 Şubat 2016 - 17:58

demirtaşHalkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün Mersin’e gelerek, partisinin düzenlediği mitinge katıldı. Demirtaş burada birde konuşma yaptı.

Demirtaş burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nu eleştirdi.

Siteler karakolu karşısında bulunan HDP Akdeniz İlçe Binası Önüne hazırlanan miting alanına HDP’liler giriş ve çıkışlarda olası bir duruma karşı arama yaptı. Polis ekipleri de karakol önünde iki TOMA aracı ile bir zırhlı araç bulundurdu.

Yaklaşık 3000 kişinin katıldığı mitinge HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, HDP İl Eş Başkanları Didar Gül ve Selman Günbat, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Mehmet Fazıl Türk de yer aldı.

Suriye’de ki ateşkes durumunu değerlendiren Demirtaş, bu konu üzerinden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na adeta ateş püskürdü.

Demirtaş, “savaş Suriye’de… Ölenler, evi yakılıp yıkılanlar, memleketini, ülkesini terk etmek zorunda kalanlar Suriyeliler… Bir ateşkes ümidi çıkmış, silahlar susacak, herkesten önce Davutoğlu bağırıyor ateşkes olmaz diye. İnsan duyduğuna inanamıyor. Sen Suriye’de savaşan bir taraf değilsin. Suriye’de senin ordun, polisin askerin yok. Kimse sana ateşkes çağrısı da yapmamış. Ama ben kabul etmem diyor. Suriye’nin her yerinde dün gece silahlar sustu. Sadece trabyatta el nusra çeteleri oradaki PYD güçlerine saldırmaya başladı.” Diye konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz