EMITT SONRASI YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER

Ana Sayfa » Büyük Manşet » EMITT SONRASI YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2016 - 11:22

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’in ilk gününde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından fuara davet edilen Mersinli gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Mersin İdman Yurdu Başkanı Hüseyin Çalışkan, Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Yemekte gazetecilerle sohbet eden ve yemek sonrası bir konuşma yapan Başkan Kocamaz, Mersin’in tanıtılması konusunda bugüne kadar yeterli çaba gösterilmediğini belirterek, bu nedenle Mersin’in tarihi ve kültürel güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmak için sürekli aktif olarak çalıştıklarını ve yeni projeler ürettiklerini ifade etti. Başkan Kocamaz, konuşmasında, “Mersinimize sahip çıkmak ve Mersin ortak paydasında birleşmek için çalışmalar yapıyoruz. Özellikle Mersin Kent Konseyi bu konuda verimli çalışmalar gerçekleştiriyor. Belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız da bu konuda çalışmalar yapıyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana Mersin’in değerlerini gün yüzüne çıkarmaya ve bu değerleri tüm dünya ile paylaşmaya gayret ediyoruz. Fuarlara katılıyoruz. Yapılan kazılara destek veriyor, kent merkezi ile ilgili yenileme projeleri yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan EMITT Fuarı’nda Mersin Büyükşehir Belediyesi standına olan ilgiden memnun olduğunu belirten Başkan Kocamaz, ilçe belediyelerinin de katılımının artmasını beklediklerini, hatta Adana Büyükşehir Belediyesi ile yakın bir stant kurarak, burada bir Çukurova rüzgarı estirmek istediklerini söyledi.

Öte yandan gelen beş şehit haberi ile etkinliklerin daha sade yapılması konusunda hassasiyetini dile getiren Başkan Kocamaz konuşmasına, “Maalesef 5 şehidimiz var. Bir kardeşimiz de Mersinimizden. Bu acı haberden dolayı bu etkinliğimiz haliyle buruk geçiyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” şeklinde son verdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz