ENGELLİLERİN EL İŞLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ENGELLİLERİN EL İŞLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Paylaş
Tarih : 28 Aralık 2015 - 17:08

MERSİN’DE EL YAPIMI SABUN ÜRETİMİ KURSU’NA KATILAN ZİHİNSEL ENGELLİ 10 GENCİN ÜRETTİĞİ SABUNLAR, MERSİNLİLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU. ÜÇ GÜN AÇIK KALACAK SERGİDE, VATANDAŞLAR BU ÜRÜNLERDEN SATIN ALABİLECEKLER. (İHA/MERSİN-İHA)

Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanlığı’nda kurs gören 10 kursiyer yaptıkları el işlerini görücüye çıkardı.

Engelliler Daire Başkanlığı önünde hazırlanan sergiyle el işleri hem sergilendi hem de satışa sunuldu.

Engelliler Daire Başkanı Serdar Tanrıverdi, Engelliler Daire Başkanlığı olarak önümüzdeki günlerde birçok projeye adım atacaklarının müjdesini vererek, bir cafe projelerinin olduğunu söyledi. Tanrıverdi gerçekleştirecekleri cafe projesiyle engelli ve engelli olmayan vatandaşları bir araya getireceklerini ifade etti.

10 zihinsel engelli kursiyerin, 3 ay süren kurs sonucunda ürünlerin sergilendiğini anlatan Tanrıverdi; İş – Kur’un finansal destek sağladığını, Halk Eğitim Merkezi’nin bir eğitmen görevlendirerek destek sağladığını söyledi.

Engelli Daire Başkanlığı olarak birçok projelerinin olduğunu da ifade eden Tanrıverdi; bu projelerle sadece engellileri değil, engelsiz vatandaşları da projelere dâhil etme amacında olduklarını, engelli ve engelsiz ayrımı yapmadan Mersin’de yaşayan bütün vatandaşlara hitap etmeye çalıştıklarının altını çizdi.

Kursiyerler ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a sağladığı desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz