ENGELSİZ PARK 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE HİZMETE AÇILIYOR

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » ENGELSİZ PARK 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NDE HİZMETE AÇILIYOR
Paylaş
Tarih : 01 Aralık 2015 - 17:53

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Kırklarsırtı Mahallesi’nde yaptırılan ve bölgede özellikli tek Engelsiz Park’ın 3 Aralık Dünya Engelliler gününde hizmete açılacağını söyledi.

Tarsus halkına verdikleri sözleri tek tek verine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Can, 9’ncu hizmeti hayata geçirdiklerini belirtti.

Engellilerin faydalanacağı Engelsiz Park’ı engellilerin sosyal hayata daha aktif katılabilmeleri için hizmete geçirdiklerini belirten Başkan Can, bölgede ilk olma özelliğini taşıdığını söyledi.

Engelli vatandaşlara yönelik projelere önem verdiklerini kaydeden Başkan Can, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde 9’ncu projemiz olan Engelsiz Park’ı açıyoruz.

Kırklarsırtı Mahallesi Kasım Ekenler Bulvarı üzerinde yer alan ve yaklaşık 3000 m2 alan büyüklüğüne sahip park engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır. Park içerisinde yer alacak çocuk oyun alanı kauçuk zemin üzerine kuruldu ve yürüme engelli olup tekerlekli sandalye kullanan vatandaşların da yararlanabilmesi için oyuncakta basamaklar yerine rampa kullanımları mevcuttur. Fitness alanı da, kauçuk zemin döşemesi üzerine ve alan kullanımının daha konforlu/kolay hareket edilebilmeye olanaklı olması için spor aletleri iki ayrı alana kuruldu. Parkın içerisindeki tüm bağlantı yolları ile yürüme yollarının zemin döşemesi, görme engelli hemşerilerimizin kullanımı için engelli taşları ile döşendi. Parkın ana meydanında konik şeklini andıran ve etrafı mermer ile kaplanıp dekoratif kaidesinin bir tarafına duyma engellilerin kullandığı el işaretlerinden oluşan alfabe, diğer tarafına görme engellilerin kullandığı Braille Alfabesi diye tabir edilen alfabe ve diğer tarafına da Belediyemizin Engelli Politikası işlendi. Engelliler insanlarımızın daha sağlıklı ortamlarda hayatlarını devam edebilecekleri mekanları oluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Engelsiz Parkına büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Can, “Tüm kesimi düşündüğümüz gibi engelli vatandaşlarımıza da ayrı bir değer veriyoruz.  Göreve başlarken dile getirdiğimiz, her kesime eşit hizmet anlayışımızı hayata geçiriyoruz. Parkımızda engelli vatandaşlarımız normal insanlar gibi oyun aletlerinde faydalanacak ve güzel zaman geçirecekler. Yapılan bütün hizmetler Tarsus ve Tarsuslular içindir” dedi.

Başkan Can, 3 Aralık 2015  Perşembe günü saat 14.00’da yapılacak açılış törenine tüm Tarsusluların davetli olduğunu söyledi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ULUSLARARASI MERSİN MARATONU’NA 29 GÜN KALDI

MARATON HAZIRLIKLARI SON HIZIYLA SÜRÜYOR MERSİN MARATONU, 22 MART’TA KOŞULACAK MARATON İÇİN KAYITLAR DEVAM EDİYOR Mersin Büyükşehir Belediyesi

KOLEKSİYON ESERLERİ MERSİNLİLERLE BULUŞACAK

Kültüre ve sanata verdiği destekle dikkat çeken Yenişehir Belediyesi, dünyaca ünlü Türk ressamlarının birbirinden güzel eserlerini bir hafta

BAŞKAN YILMAZ KREŞ SÖZÜNÜ TUTTU!

BAŞKAN YILMAZ, “OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ” Başkan Yılmaz; “Her şey çocuklarımız için” Toroslar Belediyesi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz