ENKA AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » ENKA AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Paylaş
Tarih : 30 Mayıs 2016 - 18:55

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Atletizm Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, A Grubu yarışmaları 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde, Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde gerçekleşti.
Erkeklerde Türkiye’yi temsil eden ENKA Spor Kulübü Avrupa Şampiyonu olarak, kupaya damgasını vurdu.
Müsabakaları, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, Mersin Vali Yardımcıları ve vatandaşlar izledi.
Şampiyonanın ilk gününde kortej geçişinin ardından açılış töreni gerçekleştirildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu konuşmasına sporculara ve vatandaşlara hoş geldiniz diyerek başladı. Genel Sekreter Tunçsu, kıyasıya bir karşılaşma izleyeceklerini belirterek tüm sporculara başarılar dileyerek, vatandaşlara sevgilerini iletti.
Erkekler 110 metre engelli, 800 metre, 3000 metre engelli, 200 metre, 3000 metre, 4×400 bayrak, üç adım atlama, sırıkla atlama, disk atma ve cirit atma branşlarında yarışırken, kadınlar 1500 metre, 100 metre engelli, 200 metre, 5000 metre, 4×400 bayrak, yüksek atlama, uzun atlama, çekiç atma ve gülle atma branşlarında kıyasıya yarıştı.
Atletizm Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, A Grubu yarışmalarında kadınlarda yarışları Sporting (Portekiz) birinci, Valencia Terra i Mar (İspanya) ikinci, Fenerbahçe (Türkiye) üçüncü olarak tamamladı.
Erkeklerde ise ENKA (Türkiye) Avrupa Şampiyonu olurken, Playas de Castellon (İspanya) ikinci, Benfica (Portekiz) üçüncü oldu.
Bu yılki yarışmalarda 7 erkek, 8 kadın takımı olmak üzere toplam 15 takım ve yaklaşık 300 atlet mücadele verdi. Şampiyonada Türkiye’yi erkeklerde ENKA Spor, kadınlarda ise Fenerbahçe temsil etti.
Yarışlar 2 gün sürerken, 20 disiplinde yapılan müsabakalar sonunda oluşan puan durumuyla Avrupa Şampiyonu kulüp belirlendi.
Müsabakalara erkeklerde İspanya’dan Playas de Castellon, Türkiye’den ENKA, İsrail’den Maccabi Tel Aviv, Portekiz’den Benfica, Litvanya’dan Cosma, Danimarka’dan Sparta, Sırbistan’dan AK Radnicki takımları katılırken, kadınlarda İspanya’dan Valencia Terra i Mar, Türkiye’den Fenerbahçe, Portekiz’den Sporting, Sırbistan’dan Kızılyıldız, Danimarka’dan Sparta, Hollanda’dan AV Sprint, Litvanya’dan Cosma, Slovakya’dan Dukla Banska Bystrica takımları yarışlarda mücadele etti.
İki gün boyunca vatandaşların yoğun ilgisiyle oynanan müsabakalarda azmin, zaferin, inanmanın ve başarının yoğun hissedildiği anlar yaşandı.
Avrupa Şampiyonu kulüplerin madalyalarını alıp, kupalarını kaldırırken yaşadıkları coşku ise görülmeye değerdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz