ERDEMLİ BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » ERDEMLİ BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 09 Haziran 2016 - 17:47

Erdemli Belediyesi vatandaş odaklı hizmetlerine devam ediyor. Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde Erdemli Belediyespor Kulübü ile birlikte her yaz olduğu gibi bu yıl da yaz spor okulları açtıklarını belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kayıtların başladığını bildirdi.

Futbol, tekvando, muay thai, tenis, voleybol, basketbol, güreş dallarında açılan ve kayıtları devam eden kurslara şuana kadar yoğun ilgi olduğu belirtildi. Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla Erdemli’ye değişik alanlarda hizmetler sunduklarını kaydeden Başkan Tollu, Erdemli’nin gelişmesi için her türlü yeniliği ve ayrıntıyı inceleyerek vatandaş için en hayırlı hizmetleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Başkan Tollu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğitim döneminin sona ermesiyle çocuklarımızın tatil ve dinlenme dönemlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için biz de belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Vatandaşlarımız için hizmet etmekten büyük haz alıyoruz. Biz yaptığımız bütün hizmetleri büyük bir arzu ve heyecanla yapıyoruz. Erdemli için çalışmaya devam edeceğiz. Sosyal Belediye kavramını Erdemli bizimle tanıdı. Kültür Merkezi Projemizin hayata geçmesiyle sanatsal ve kültürel hizmetlerimiz hız kazandı. Belediye Spor Kulübümüzü de bu minvalde en faal şekilde kullanacağız. Futbol, tekvando ve muay thai, tenis, voleybol, basketbol, güreş kursu kayıtları alınmaya başlamıştır.”

Erdemli’de sporun gelişmesi, çocuklar ve gençlerin ilgi duyması için mevcut futbol sahasının yenilendiğini ve bunun yanı sıra birçok mahalleye spor tesisleri yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini beyan eden Tollu, bir taraftan da spor konusunda alt yapı çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Başkan Tollu sözlerini, açılan kursların vatandaşlar tarafından gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek sonlandırdı.

Konuyla ilgili bir açıklama da Erdemli Belediyespor Kulüp Başkanı Hasan Mercan’dan geldi. Mercan, Erdemli’de spor altyapısının gelişmesi adına Erdemli Belediyesi ile ortak adımlar atarak önemli çalışmalar yaptıklarını beyan ederken, kendilerine desteklerini esirgemeyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti. Sporun çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan koruduğuna dikkat çeken Mercan, bunun için mücadele ettiklerini ve bu amaç etrafında bu sene spor dallarında da artış yaptıklarını söyledi.

Belediye yetkililerinden yapılan açıklamalarda Belediye Spor Kulübü bünyesinde açılan ve açılacak olan kurslarla çocukların ve gençlerin kendini geliştirmesi ve zamanının boşa geçirmemesinin amaçlandığı bildirildi. Kurs başvurularının belediye basın yayın müdürlüğü halkla ilişkiler-danışma servisine ve Erdemli Belediyespor Futbol Kulübüne yapılabileceği belirtildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz