ERDEMLİ DOĞALGAZ İSTİYOR

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ERDEMLİ DOĞALGAZ İSTİYOR
Paylaş
Tarih : 26 Ocak 2017 - 13:22

ERDEMLİ DOĞALGAZ İSTİYOR

Kaymakamlık ve Belediye doğalgazı ilçeye getirmek için seferberlik başlattı. Erdemli’nin hızlı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi doğalgazın Erdemli’ye getirilmesini elzem kıldığını söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “merkezi idare ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte insanlarımızın kaliteli bir hayat standardına kavuşması için ciddi bir çalışma ve gayret içerisindeyiz” dedi.

Başlatılan doğalgaz talep dilekçesi toplama çalışmasına Erdemli’li vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Erdemli için olmazsa olmaz diye tabir edilen ihtiyaçlardan birisi olan doğal gazın sadece konutlarda değil, tarım ve sanayide de kullanılacak bir enerji türü olduğuna değinen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, doğal gazın diğer enerji türlerine göre doğaya daha az zarar verdiği için temiz bir enerji olduğunu söyledi. Bu konuda Belediye olarak üzerlerine ne düşüyorsa yapacaklarını dile getiren Başkan Tollu, Erdemli’nin ekonomisinin tam manada gelişebilmesi için doğal gaz ve tarım organize sanayi bölgesinin bir an önce faaliyete geçmesi gerektiğini vurguladı. Her iki konuyla alakalı belge, bilgi ve dokümanların ilgili bakanlıklara ulaştırıldığını bildiren Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Allah izin verirse 5 yıl içerisinde Erdemli’nin üçe dörde katladığını hep birlikte müşahede edeceğiz. Bu iki yatırımın Erdemli’mize gelmesi demek Erdemli’de yaşayan vatandaşlarımızın zenginleşmesi demek, kaliteli bir yaşam standardına kavuşması demek, çağa ayak uydurması demek, ürettiği ürünlerin para etmesi demek ve çok daha da önemlisi yazlık sahibi insanlarımızın kışın da Erdemli’de kalmaları demektir. Doğal gazın Erdemli’mize getirilmesi konusunda üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.”

Konuyla ilgili bir açıklamada belediye başkan yardımcısı Rüştü Çınar’dan geldi. Doğalgaz konusunda çalışmaları çok önemsediklerini beyan eden Çınar, şunları söyledi:

“Erdemli’ye doğalgaz gelebilmesi için Erdemli’de vatandaşların talepte bulunması gerektiği söylendi bize. Belediye meclisimizden karar aldık. Doğalgazın Erdemli’ye gelmesiyle ilgili ne gerekiyorsa yapacağımızı belediye olarak taahhüt ettik. Şimdi de oldukça yoğun dilekçe ile başvuru var. Gerçi Erdemli’ye geleceği ile ilgili kampanyamızdan sonra yapılan açıklamalar var. İnşallah Erdemli’miz doğalgaza kavuşacak.”

Vatandaşlar da yaptıkları açıklamalarda, kampanyaya destek verdiklerini ve Erdemli’ye doğalgaz istediklerini dile getirerek, teşekkür ettiler.

_SC_3679 danışma doğalgaz. doğalgaz danışma

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz