ERDEMLİ’DE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINDAN TERÖRE ANLAMLI TEPKİ

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » ERDEMLİ’DE BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINDAN TERÖRE ANLAMLI TEPKİ
Paylaş
Tarih : 24 Şubat 2016 - 11:15

erdemli bld

Erdemli Belediyesi çalışanları mesai öncesi belediye önünde toplanarak teröre ve destekçilerine karşı birlik ve beraberlik çağrısı yaptılar. Belediye çalışanlarının tam kadro katıldığı programda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şehitlerin aziz ruhlarının şad olması için Kur-an-ı Kerim okundu. Programda birlik – beraberlik içerisinde tek vücut olarak aziz vatanı bölmeye çalışan hain ve kalleş ellere tepki ön plana çıktı. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaptığı konuşmada Ankara’da yaşanan patlamayı ve terör olaylarını kınadı.

Erdemli Belediyesi çalışanları Ankara’da yaşanan patlama ve özellikle de Güneydoğu’daki terör olaylarını protesto için mesai öncesinde belediye binası önünde toplandı. Kalabalık grup saygı duruşu ve İstiklal Marşı okudu. Olaylarda şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşların ruhları için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Programda konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “bu cennet vatan bizlere altın tepside sunulmadı. Atalarımız kanlarını dökerek, can vererek bu toprakları vatan yaptılar ve bizlere emanet ettiler. Biz bu vatanı dün böldürmedik, hiçbir zamanda böldürmeyeceğiz” dedi.

Büyük Türk Milletinin bu vatanı asla böldürmeyeceğinin altını çizen Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne kasteden, askerimize haince ve kalleşçe pusu kuran şerefsizleri bu millet tükürüğüyle boğacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hiç kimse bu milletin zaafa düşeceğini aklından bile geçirmesin. Dün yedi düvele karşı koyup bu ülkeden püskürten o güç, Allah’ın izniyle üç beş tane haine pabuç bırakmayacaktır. Çünkü Cenabı Hak bizimledir. Bizler Cenabı Hakk’ın ordusuyuz. Cenabı Allah asırlarca dinine hizmet etmeyi bu millete nasip etmiştir. Bizim atalarımızın hiç birisi babasının miras davası için canını feda etmemiştir, bu kutsal dava için hizmet ederken şehit olmuşlardır. Onların bu emanetine sahip çıkmalıyız ki, yarın onların huzuruna yüz akıyla çıkalım.”

Sözlerini bu vatan için canını vermiş şehitlerin ruhları için Fatiha okunmasını isteyerek bitiren Tollu, gösterilen bu duyarlı hareket için tüm çalışanlarına teşekkürlerini sundu. Programın sunumunu yapan Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız da, okunan Kur-an-ı Kerim ayetinin mealinde “Allah yolunda can verenlere ölüler demeyin, zira onlar diridirler ama siz bilemezsiniz” denildiğini söyledi. Bunun tezahürünün Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve Kıbrıs harekâtında canlı şahitler tarafından bizzat anlatıldığını ve görüldüğünü belirten Yıldız, “şehitlerimizin ruhunu şad etmek ve hainlere karşı tek vücut olduğumuzu göstermek adına icra ettiğimiz bu programa katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN VEKİLİGÜLCAN KIŞ, “KADIN LİDERLER COVID 19’A KARŞI GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR” TOPLANTISINA KATILDI

GÜLCAN KIŞ: “YARDIM TALEBİNDE BULUNAN KADINLARIN ÇOĞUNLUĞUNU EKONOMİK SIKINTI YAŞAYANLAR OLUŞTURDU” GÜLCAN KIŞ: “MERSİN BÜYÜKŞEHİR

BU ÇÖPLER DOĞAYA AİT DEĞİL

BU ÇÖPLERİN DOĞADA YERİ YOK ÇEVRE KORUMA PERSONELİ 5 HAZİRAN İÇİN AKYAR VE LAMAS ÇAYI’NDA ÇÖP TOPLADI BÜYÜKŞEHİR’DEN 5

BÜYÜKŞEHİR YOLLARI ASFALTLAMAYA, VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

TARSUS ŞAHİN MAHALLESİ SAKİNLERİ, 10 YILDIR BEKLEDİKLERİ ASFALTA KAVUŞTU Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz