ERDEMLİ’DE KÖYPINARI CADDESİNİN ASFALT SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » ERDEMLİ’DE KÖYPINARI CADDESİNİN ASFALT SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Paylaş
Tarih : 17 Şubat 2016 - 11:42

Erdemli Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ortaklaşa asfalt çalışmalarına başladı. Uzunca bir zamandır diğer kurumların altyapı çalışmalarını yapması beklenen ve bu yüzden bir türlü yapılamayan Köypınarı Caddesi asfalt sorununu Erdemli Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan çalışmayla giderildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Büyükşehir Belediyemizle el ele vererek Erdemli’nin makûs talihini yeneceğiz” derken, bugüne kadar bu yolun tamamlanamamasının sebebi olarak, yolun altında çalışma yapacak olan Tedaş, Telekom gibi kurumları beklemek olarak gösterdi.

Erdemli’de uzunca bir süredir çözülemeyen ve adeta kangren halini alan Köypınarı Caddesinin asfalt sorunu çözüldü. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, gecikmenin diğer kurumların çalışmalarını bekledikleri için yaşandığını vurguladı. Bahsi edilen yolda ilk önce MESKİ’nin altyapı çalışması yaptığını beyan eden tollu, MESKİ’den sonra TEDAŞ, TELEKOM gibi diğer kurumlar da çalışma yapacaklarını bildirdiklerini fakat uzunca bir süredir bir çalışma yapmadıklarını dolayısı ile de bu kurumları beklediklerini dile getirirken, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

TOLLU: HARCANAN PARA DEVLETİN MİLLETİN PARASI

“Biz bu yolu Mersin Büyükşehir Belediyemizle el ele vererek yapıyoruz. Fakat her iki belediye de diğer kurumları bekledi. Yaptığımız yazışmalarda bu yolda çalışma yapacaklarını beyan etmelerine rağmen hala bir çivi dahi çakmadılar. Çünkü yaptığımız yol daha sonra tekrar tekrar bozulup yeniden yapım masrafı yapmayalım istedik. Harcadığımız para devletin, milletin parası. Bizim olaya yaklaşımımız bu. Fakat bekledikçe iş uzadı gitti ve mağdur olan yine değerli vatandaşlarımız oluyor. Büyükşehir Belediyemizle birlikte artık bu soruna el koyduk.”

TOLLU: BÜYÜKŞEHİRLE EL ELE VERDİK

Erdemli Belediyesinin asfalt hizmetlerine hız kesmeden devam ettiğini bildiren Belediye Başkan Tollu, burada yaptığı açıklamalarda “vatandaşımızı bu mağduriyetten kurtarmak için Büyükşehir Belediyemizle birlikte el ele vererek asfaltlama çalışmasına başladık. Asfalt konusunda Erdemli Belediyesi olarak çok ciddi hizmetler üretiyoruz. Şu an Erdemli Belediyesi asfaltlama hizmetinde araç-gereç, işçilik ve malzeme konusunda çok güçlü bir konumdadır. Önümüzdeki üç yıl içinde Büyükşehir Belediyemizle el ele vererek, Erdemli sınırları içerisinde ihtiyaç olan her yere asfalt hizmetini götüreceğiz” dedi.

Vatandaşın bu konuda en ufak bir endişe duymamasını isteyen Tollu, Erdemli’nin gelişmesi ve gözde bir turizm ilçesi olması için ellerinden geleni yapacaklarını söylerken, bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz