ESTONYA BÜYÜKELÇİSİ MERSİN’DE

Ana Sayfa » Büyük Manşet » ESTONYA BÜYÜKELÇİSİ MERSİN’DE
Paylaş
Tarih : 15 Ekim 2016 - 15:11

Estonya’nın Ankara Büyükelçisi Marin Mottus, Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti.

valiziyaretestonyabuyukelci
Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Vali Çakacak’ı valilikteki makamında ziyaretinde konuşan Büyükelçi Mottus, Mersin’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Estonya ile Türkiye arasında çok sıkı bir işbirliği anlaşmalarının olduğunu belirten Mottus, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’ye destek vermeye devam edeceklerini aktardı.

Mersin’in de çok önemli bir merkez olduğunu bildiklerini ve Estonya’nın da büyük gemilerin yanaşabildiği Baltık Denizi’nin en büyük limanı olan Tallinn Limanı’na sahip olduğunu ifade eden Mottus, bu nedenle Mersin Limanı’nın ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu iyi bir şekilde anlayabildiklerini bildirdi.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Estonya ile Türkiye arasında her zaman yakın ve dostane ilişkilerin olduğunu belirtti.

Estonya’nın NATO’ya kabulünde Türkiye’nin büyük destek verdiğini ifade eden Çakacak, aynı şekilde Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyelik sürecinde Estonya’nın da önemli desteklerinin olduğunu aktardı.

Çakacak, Mersin’in, Türkiye’nin dünyaya açılan önemli kapılarından biri olduğunu belirterek, Mersin Limanı’nda yapılan genişletme ve derinleştirme çalışmalarıyla birlikte Mersin Limanı’nın dünyanın en büyük gemilerinin yanaşabileceği bir aktarma limanı özelliğine kavuştuğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz