ETİK KAVRAMI TİYATRO GÖSTERİMİ İLE ANLATILDI

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » ETİK KAVRAMI TİYATRO GÖSTERİMİ İLE ANLATILDI
Paylaş
Tarih : 31 Mayıs 2016 - 11:50

ETİK KAVRAMI TİYATRO GÖSTERİMİ İLE ANLATILDI (1)
25-31 Mayıs Etik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına “Herkes Kendi İşine Baksın Değil, Herkes Kendi İçine Baksın” adlı tiyatro oyunu sergilendi.
Tiyatro gösterisinin öncesinde konuşma yapan Etik Komisyon Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, “Genelde bu kutlamalar, paneller, söyleşiler veya teorik metinlerin dağıtımı şeklinde gelişmektedir. Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi Etik Kurulu Komisyonu olarak bu yıl bu konsepti değiştirmek düşüncesiyle yola çıktık. Etik konulu temaların işlendiği kısa skeçlerle hem size bu konuda yeterli mesajları vermek arzusunda olduk hem de güzel bir saat geçirmenizi istedik” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz’ın da kurumsal kimliğin üzerinde durduğunu ve bu halkalardan birinin de etik olduğunu belirten Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, “Sadece Etik Haftası’nda değil genel işleyişin her safhasında etik kurallarına uymak zorunludur, gerekliliktir” diye konuştu.
Etik kavramı üzerinde durup bunu mahalli idareler bazında değerlendirmek gerektiğini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu ise “Vatandaş memnuniyetini sağlayabilme isteğini içselleştirerek, en alt birimden en üst birime kadar buna göre çalışılabilmelidir. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz’ın ilkeleri öncelikle dürüstlük, şeffaflık, adalet ve halka hizmetin zamanında, yerinde yapılmasıdır” dedi.
Genel Sekreter Tunçsu, “Bugün dünden daha iyidir, gelecekte daha da iyi olacağız” diyerek, konuşmasını etik kurallarını yansıtan, halkının yanında olan belediyecilik anlayışıyla bir ve beraber ilerleme mesajları vererek sonlandırdı.
Konuşmaların ardından tiyatro gösterisi başladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından 6 skeçli olarak sergilenen oyun büyük ilgi görürken çalışanlar tarafından beğenileri de topladı.
Farkındalık yaratmak ve daha çok ilgi çekmek için etik kavramının tiyatro gösterisi şeklinde işlendiği etkinlikler ilerleyen haftalarda devam edecek.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

130420170047302692600b
Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

referandumanketleri-640x360
Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

referandumanketleri-640x360a
Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz