GAHİB Başkanı Kaplan: “Farklı pazarlara girmeden hedeflenen rakamlara ulaşmamız mümkün değil”

Ana Sayfa » Büyük Manşet » GAHİB Başkanı Kaplan: “Farklı pazarlara girmeden hedeflenen rakamlara ulaşmamız mümkün değil”
Paylaş
Tarih : 21 Mart 2017 - 23:04

unnamed (2)dGüneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, farklı pazarlara girmeden hedeflenen rakamlara ulaşmanın mümkün olmadığını söyledi.
Halıcılar, Çin’in Shanghai şehrinde bugün açılan “Domotex Asia/China Yer Döşeme ve Halı Fuarı”na çıkarma yaptı. “Makine Halısında Sürdürülebilir Liderlik” adlı Ur-Ge projesi kapsamında 20’den fazla firma ve yaklaşık 30 kişilik heyet, fuar süresinde hem inovatif ürünlerini tanıtacak hem de yeni iş bağlantıları sağlayacak. unnamed (1)

Kaplan, fuara ilişkin yaptığı açıklamada, farklı ülkelerden halı üreticileri ve alıcılarının katıldığı fuarın ilk gününün hedefledikleri gibi geçtiğini belirtti.
Türkiye’nin Shanghai Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı ve Ticari Ateşe Mustafa Yavuz’un stantlarını ziyaret ettiğini ifade eden Kaplan, fuarın ilk gününde bu iki ziyaretin kendilerine moral aşıladığını dile getirdi. Ziyaretin anısına Angılı ve Yavuz’a teşekkür plaketi takdim eden Kaplan, stantların dikkat çektiğini, Shangai’den önemli görüşmeler yaparak döneceklerini kaydetti.

Bu fuarı sadece Çin pazarına ağırlık vermek olarak düşünmediklerini vurgulayan Kaplan, fuarın Asya-Pasifik bölgesinin en büyük ve dünyanın ikinci büyük yer kaplamaları fuarı olduğunu kaydetti. Bu nedenle fuara dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinden üst düzey katılım olduğunu anlatan Kaplan, şunları söyledi:
“Shanghai New International Exhibition Centre’da 140 bin metrekarelik alanda kurulan fuara, 2015 yılında 38 ülkeden bin 275, 2016’da 40 ülkeden bin 303 firma ürün sergiledi. Bu seneki fuara katılımın daha fazla olduğunu gözlemliyoruz. Fuarda, halı ve kilimler, ahşap ve laminant kaplamalar, yer kaplama makineleri, temizlik ve bakım teknolojileri, dayanıklı ve sanayi kaplamaları sergileniyor. Fuarların önemini bu gibi etkinliklere katılınca daha iyi anlıyoruz. Yeni iş görüşmeleri ve farklı ülkelerden talepler gelmeye başladı. Farklı pazarlara girmeden hedeflenen rakamlara ulaşmamız mümkün değil. Bu nedenle sektör temsilcilerimiz dünyayı fellik fellik geziyor, yeni pazarlara ağırlık veriyor.”unnamedSadece halıyı anlatmıyoruz

Fuara katılanlara sadece yeni trend ürünleri tanıtmadıklarını ifade eden Kaplan, “Türkiye’nin ve şehrimizin güzelliklerini de paylaşıyoruz. Gaziantep’in hem ticaret ve sanayi yönünü hem de kültür ve gastronomi yönünü anlatıyoruz. Ticaret, sanayi, kültür ve gastronominin bir şehirde toplanması insanlarda merak uyandırıyor. İlk fırsatta Gaziantep’e geleceklerini söyleyenlerin yanı sıra şehrimizi çok iyi tanıyanlarda oluyor. Bu fuarın katılımcılarını mayıs ayında Gaziantep’te düzenleyeceğimiz ‘Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na da davet ediyoruz.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz