Güney Kore Savunma Ataşesi Vali Güzeloğlu’nu Ziyaret Etti

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Güney Kore Savunma Ataşesi Vali Güzeloğlu’nu Ziyaret Etti
Paylaş
Tarih : 07 Kasım 2013 - 15:58

guney-kore-savunma-atasesi-vali-guzeloglu-nu-5272613_oKore gazileriyle görüşmek üzere Mersin’e gelen Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Jooseong Han, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti.

Ataşe Han’ın Valilik makamında gerçekleşen ziyaretine Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Şükrü Tandoğan ve beraberindeki heyet de katıldı. Ziyareti Güney Kore adına gerçekleştirdiğini söyleyen Ataşe Han, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Kore gazileriyle bir araya geldiklerini, ülkesinin onlara her türlü maddi ve manevi desteği sunduğunu ve sunmaya da devam edeceğini kaydetti.

Gazilerin yaşayan kahramanlar olduğunu vurgulayan Vali Güzeloğlu da Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her zaman her yerde gazilerin yanlarında yer aldıklarını ifade etti. Yeni nesillerin geçmişini tanıması, geleceğe güvenle bakması açısından gazileri onlara tanıtmanın önemi üzerinde duran Güzeloğlu, “Her ülkenin tarihinde gaziler çok önemli ve onurlu bir yerdedir. Ama bizim gazilerimiz sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin geçmişindeki savaşlarda yer almakla kalmamış, canını hiçe sayarak dünyanın her köşesinde ezilen ve yardıma ihtiyacı olan ülkelerin yardımına koşmuştur. Bu uğurda kimi canını vererek şehitlik mertebesine erişerek nurlanmış kimi de onurlanarak gazi olmuştur” dedi.

Güney Kore ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gaziler vesilesiyle gün geçtikçe geliştiğini ve pekiştiğini dile getiren Güzeloğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Tandoğan şahsında tüm gazilere sevgi ve saygılarını sunduğunu belirtti.

Ziyaretin sonunda Ataşe Han tarafından Güzeloğlu’na plaket takdim edilirken, Güzeloğlu da Han’a içinde Mersin’e özgü ürünlerin bulunduğu bir hediye seti verdi.

 

 

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR AŞHANESİ’NDE AŞLAR AŞKLA PİŞİYOR

TENCERE TAVA SESLERİNE ŞARKILAR KARIŞIYOR “BİZİMKİSİ BİR AŞ HİKAYESİ”: BÜYÜKŞEHİR 65 YAŞ ÜSTÜ YURTTAŞLARA 71 GÜNDE 400

BÜYÜKŞEHİR, ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN UZMANLAR İLE ÖZEL BİR YAYIN HAZIRLADI

EĞİTİMCİLERDEN ÖĞRENCİLERE YAKLAŞAN SINAV SÜRECİNDE TAVSİYELER SINAV ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİ YAKINDAN İLGİLENDİREN KONULAR ELE ALINDI Mersin Büyükşehir

KRİZ MERKEZİ, MERSİN HALKINA DAHA İYİ HİZMET İÇİN BÜYÜTÜLDÜ

KRİZ MERKEZİ ÇALIŞAN SAYISI 50’YE ÇIKARILDI 17 BİN 968 ALAN KRİZ MERKEZİ ARACILIĞIYLA DEZENFEKTE EDİLDİ Koronavirüssalgını ile

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz