Güney Kore Savunma Ataşesi Vali Güzeloğlu’nu Ziyaret Etti

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Güney Kore Savunma Ataşesi Vali Güzeloğlu’nu Ziyaret Etti
Paylaş
Tarih : 07 Kasım 2013 - 15:58

guney-kore-savunma-atasesi-vali-guzeloglu-nu-5272613_oKore gazileriyle görüşmek üzere Mersin’e gelen Güney Kore Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Jooseong Han, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti.

Ataşe Han’ın Valilik makamında gerçekleşen ziyaretine Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Şükrü Tandoğan ve beraberindeki heyet de katıldı. Ziyareti Güney Kore adına gerçekleştirdiğini söyleyen Ataşe Han, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Kore gazileriyle bir araya geldiklerini, ülkesinin onlara her türlü maddi ve manevi desteği sunduğunu ve sunmaya da devam edeceğini kaydetti.

Gazilerin yaşayan kahramanlar olduğunu vurgulayan Vali Güzeloğlu da Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her zaman her yerde gazilerin yanlarında yer aldıklarını ifade etti. Yeni nesillerin geçmişini tanıması, geleceğe güvenle bakması açısından gazileri onlara tanıtmanın önemi üzerinde duran Güzeloğlu, “Her ülkenin tarihinde gaziler çok önemli ve onurlu bir yerdedir. Ama bizim gazilerimiz sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin geçmişindeki savaşlarda yer almakla kalmamış, canını hiçe sayarak dünyanın her köşesinde ezilen ve yardıma ihtiyacı olan ülkelerin yardımına koşmuştur. Bu uğurda kimi canını vererek şehitlik mertebesine erişerek nurlanmış kimi de onurlanarak gazi olmuştur” dedi.

Güney Kore ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gaziler vesilesiyle gün geçtikçe geliştiğini ve pekiştiğini dile getiren Güzeloğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Tandoğan şahsında tüm gazilere sevgi ve saygılarını sunduğunu belirtti.

Ziyaretin sonunda Ataşe Han tarafından Güzeloğlu’na plaket takdim edilirken, Güzeloğlu da Han’a içinde Mersin’e özgü ürünlerin bulunduğu bir hediye seti verdi.

 

 

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz