“İş Gezileri, Ticaretimizi Olumlu Yönde Etkileyecek”

Ana Sayfa » Foto Galeri » “İş Gezileri, Ticaretimizi Olumlu Yönde Etkileyecek”
Paylaş
Tarih : 03 Ekim 2013 - 12:16

toygar-is-gezileri-ticaretimizi-olumlu-yonde-5137734_oSilifke Sanayici ve İş Adamları Derneği (SASİAD) Başkanı Alphan Toygar, “İş gezileri, ticaretimizi olumlu yönde etkileyecek” dedi.

Toygar yaptığı açıklamada 9 -14 Eylül tarihinde SASİAD, olarak ilk yurtdışı gezisini gerçekleştirdiklerini ve Nijer-Burkina Faso’dan başarılı bir şekilde döndüklerini ifade etti. Toygar, “Gezinin her bir katılımcımız adına olumlu geçtiği kanaatindeyim. Üyelerimiz birçok bağlantı sağlayarak yurda döndüler. Resmi temaslarda ticaretleri adına önemli bilgiler elde ettiler. Temennim bu program aracılığıyla elde edilen kazanımların devamı ve ülkemize katkısının olumlu olması için gayret edilmesidir. İşadamlarımızın da kendi bünyesinde bunları değerlendirerek bağlantılarını sürdüreceklerine inanıyorum. Aynı şekilde yurt dışı gezilerine devam etmeleri ve her fırsatı değerlendirmelerini istiyorum.

İhracat yapmak veya var olan ihracat alanını genişletmek isteyen işadamlarının çok sık yurt dışı iş gezilerine katılması gerekmektedir. Hedef pazarı görerek çalışmaların yerinde yürütülmesi kısa sürede sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır. Bu bütün yurt dışı alım satım faaliyeti yapan iş insanları için geçerlidir. Ticarette sürekliliği sağlayacak olan en önemli adım budur” diye konuştu.

Kaynak A.Ş. Genel Müdürü İlhan Taneri ise Nijerde karşılaştıkları iş ortamı ve çalışmalarla ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Türkiye’ye, özellikle TUSKON üyesi işadamlarına karşı çok yakın bir ilgi ile karşılaştıklarını ifade eden Taneri, belediyeler, ticaret odası, elçilik, sivil toplum kuruluşları, Türk okulları ve Türk iş adamları derneği gibi birçok ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. Ziyaret ettikleri yerlerde büyük bir ilgi ve heyecanla karşılandıklarını belirten Taneri, birçok proje ve iş imkanı sunulduğunu, ortak girişim teklifleri geldiğini ifade etti. Ayrıca Nijer’in işadamlarımız için açık ve bakir bir pazar olduğunu ve işadamlarımızın bu fırsatları vakit kaybetmeden değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Taşeli Süt Ürünleri Ltd. Şti Genel Müdürü Ali Yaşar Koç ise, Nijer’in tarım ve hayvancılık konusunda ıslah edildiği takdirde çok müsait bir ülke olduğunu ifade etti. Yoğurt yapmayı bilmediklerini ifade eden Koç, düzenlenen gezi boyunca marketlerde toplam 1 kilo peynir gördüğünü belirtti. Kendilerine ortaklık teklifi edildiğini belirten Koç, 15 günlük süre zarfında tekrar Nijer’e gidebileceklerini ifade etti.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz