İşkence Sonucu Ölen Küçük Nazar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » İşkence Sonucu Ölen Küçük Nazar Son Yolculuğuna Uğurlandı
Paylaş
Tarih : 19 Eylül 2013 - 16:36

iskence-sonucu-olen-kucuk-nazar-son-yolculugu-5081303_oMersin’de annesinin birlikte yaşadığı Ayhan Aktaş tarafından dövülerek işkence yapmasının ardından kaldırıldığı hastanede 13 günlük yaşam mücadelesini kaybeden 9 yaşındaki Nazar Yıldız’ın cenazesi toprağa verildi.

Mersin’de annesinin birlikte yaşadığı Ayhan Aktaş tarafından dövülerek işkence yapmasının ardından kaldırıldığı hastanede 13 günlük yaşam mücadelesini kaybeden 9 yaşındaki Nazar Yıldız’ın cenazesi toprağa verildi. Küçük Nazar’ın bağışlanan organları ise Gaziantep ve İstanbul’daki 3 hastaya hayat verecek.

2 yıl önce boşanan Hüseyin Yıldız ve Serap Aldırmaz çiftinin tek çocuğu olan Nazar Yıldız, birlikte yaşadığı babasının rahatsızlığı nedeniyle 10 günlüğüne annesine teslim edildi. Abdullah Günaydın İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi Nazar, 4 Eylül’de feci şekilde dövülüp işkence edilmiş halde, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve vücudunun büyük bölümünde dayak nedeniyle, morluklar ve çürükler tespit edilen Nazar Yıldız, solunum cihazına bağlanarak, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Ancak küçük kızın 13 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti.

Bu gelişme üzerine baba Hüseyin Yıldız, çocuğunun organlarını bağışlama kararı aldı. Ancak, annenin de rızası gerektiğinden organ bağışı hukuki engel nedeniyle 1 gün gecikti. Anne Serap Aldırmaz, dün sabah polis kontrolünde hastaneye gelerek organ bağışı için imza attı. Gerekli prosedürün tamamlanmasının ardından Nazar Yıldız’ın böbrekleri ve karaciğeri İstanbul’daki 2 hastaya, gözleri ise Gaziantep’teki bir hastaya nakledilmek üzere çıkartıldı. Organ bağışı işleminin gerçekleşmesinin ardından küçük kızın cenazesi bugün ailesine teslim edildi.

Cemevinde yapılan cenaze töreninde bitkin görünen baba Hüseyin Yıldız’ı yakınları teselli etmeye çalıştı. Nazar Yıldız, cemevindeki törenin ardından Güneykent Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

ADALET BEKLİYORUZ

Nazar Yıldız’ın amcası Veli Yıldız, yeğeninin karaciğer ve böbreklerinin İstanbul’a, gözlerinin ise Gaziantep’e gönderildiğini belirterek, “Masum bir çocuk, hunharca işkence edilerek katledildi. Acımız çok büyük ama bir yandan da organlarıyla 3 insana can verdiği için mutluyuz. Bu vesile ile insanlara şunu söylemek istiyorum. Öldükten sonra ne yapacağız ki organlarımızı, ihtiyacı olan insanlara bağışlayalım. O caniye de seslenmek istiyorum, hangi akla hizmet ederek yaptın bunu? O çocuğa nasıl eziyet ettin, kulaklarını nasıl kopardın, vücudunu nasıl parçaladın? Kendi kendine sorsun, insan mı acaba? Bizim canımızı yaktı, biz adalet bekliyoruz” dedi.

TUTUKLANMIŞTI

Olayın ardından gözaltına alınan Nazar Yıldız’ın annesi Serap Aldırmaz ifadesinin ardından serbest bırakılırken, çocuğu dövüp işkence yaptığı öne sürülen Ayhan Aktaş ise tutuklanmıştı.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR, KORONAVİRÜS SÜRECİNDE DAR GELİRLİLERİN YANINDA

HALK KARTLAR’IN NİSAN AYI TUTARLARI 23 GÜN ÖNCEDEN YATIRILDI BÜYÜKŞEHİR, 9 BİN 157 KİŞİNİN HALK KART HESABINA TOPLAM 1 MİLYON 30.4

İLÇELER BÜYÜKŞEHİR’LE VİRÜSLERDEN ARINIYOR

GÖZDEN UZAK AMA GÖNÜLDEN DEĞİL İLÇELERDE 2 BİN 700KAMU KURUMU VE ORTAK ALAN DEZENFEKTE EDİLDİ İLÇELERDE 1,7 TON DEZENFEKTAN KULLANILDI MERSİN KARIŞ

BÜYÜKŞEHİR, KORONAVİRÜS SÜRECİNDE MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN DE YANINDA

BÜYÜKŞEHİR, 800 TARIM İŞÇİSİNE ATEŞ ÖLÇÜMÜ VE GENEL SAĞLIK TARAMASI YAPTI BÜYÜKŞEHİR, HEM TARIMSAL ÜRETİMİNSÜREKLİLİĞİ,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz