İşkence Sonucu Ölen Küçük Nazar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » İşkence Sonucu Ölen Küçük Nazar Son Yolculuğuna Uğurlandı
Paylaş
Tarih : 19 Eylül 2013 - 16:36

iskence-sonucu-olen-kucuk-nazar-son-yolculugu-5081303_oMersin’de annesinin birlikte yaşadığı Ayhan Aktaş tarafından dövülerek işkence yapmasının ardından kaldırıldığı hastanede 13 günlük yaşam mücadelesini kaybeden 9 yaşındaki Nazar Yıldız’ın cenazesi toprağa verildi.

Mersin’de annesinin birlikte yaşadığı Ayhan Aktaş tarafından dövülerek işkence yapmasının ardından kaldırıldığı hastanede 13 günlük yaşam mücadelesini kaybeden 9 yaşındaki Nazar Yıldız’ın cenazesi toprağa verildi. Küçük Nazar’ın bağışlanan organları ise Gaziantep ve İstanbul’daki 3 hastaya hayat verecek.

2 yıl önce boşanan Hüseyin Yıldız ve Serap Aldırmaz çiftinin tek çocuğu olan Nazar Yıldız, birlikte yaşadığı babasının rahatsızlığı nedeniyle 10 günlüğüne annesine teslim edildi. Abdullah Günaydın İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi Nazar, 4 Eylül’de feci şekilde dövülüp işkence edilmiş halde, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve vücudunun büyük bölümünde dayak nedeniyle, morluklar ve çürükler tespit edilen Nazar Yıldız, solunum cihazına bağlanarak, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Ancak küçük kızın 13 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti.

Bu gelişme üzerine baba Hüseyin Yıldız, çocuğunun organlarını bağışlama kararı aldı. Ancak, annenin de rızası gerektiğinden organ bağışı hukuki engel nedeniyle 1 gün gecikti. Anne Serap Aldırmaz, dün sabah polis kontrolünde hastaneye gelerek organ bağışı için imza attı. Gerekli prosedürün tamamlanmasının ardından Nazar Yıldız’ın böbrekleri ve karaciğeri İstanbul’daki 2 hastaya, gözleri ise Gaziantep’teki bir hastaya nakledilmek üzere çıkartıldı. Organ bağışı işleminin gerçekleşmesinin ardından küçük kızın cenazesi bugün ailesine teslim edildi.

Cemevinde yapılan cenaze töreninde bitkin görünen baba Hüseyin Yıldız’ı yakınları teselli etmeye çalıştı. Nazar Yıldız, cemevindeki törenin ardından Güneykent Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

ADALET BEKLİYORUZ

Nazar Yıldız’ın amcası Veli Yıldız, yeğeninin karaciğer ve böbreklerinin İstanbul’a, gözlerinin ise Gaziantep’e gönderildiğini belirterek, “Masum bir çocuk, hunharca işkence edilerek katledildi. Acımız çok büyük ama bir yandan da organlarıyla 3 insana can verdiği için mutluyuz. Bu vesile ile insanlara şunu söylemek istiyorum. Öldükten sonra ne yapacağız ki organlarımızı, ihtiyacı olan insanlara bağışlayalım. O caniye de seslenmek istiyorum, hangi akla hizmet ederek yaptın bunu? O çocuğa nasıl eziyet ettin, kulaklarını nasıl kopardın, vücudunu nasıl parçaladın? Kendi kendine sorsun, insan mı acaba? Bizim canımızı yaktı, biz adalet bekliyoruz” dedi.

TUTUKLANMIŞTI

Olayın ardından gözaltına alınan Nazar Yıldız’ın annesi Serap Aldırmaz ifadesinin ardından serbest bırakılırken, çocuğu dövüp işkence yaptığı öne sürülen Ayhan Aktaş ise tutuklanmıştı.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN KURTULUŞ VE KURULUŞ KORULUĞU’NDA BAKIM VE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

BÜYÜKŞEHİR, KENT GENELİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı,

TARSUS’TA HEMZEMİN GEÇİDİN YIPRANAN ZEMİNİ BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN YENİLENDİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN HEMZEMİN GEÇİTTE ASFALTLAMA ÇALIŞMASI Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus kent merkezinden geçen demiryolu ağı

MESKİ OLAĞAN GENEL KURULU BİRİNCİ BİRLEŞİM TOPLANTISI YAPILDI

SU FATURASINDA VATANDAŞI RAHATLATACAK KADEME DEĞİŞİKLİĞİ SEÇER: “BEN DE İSTİYORUM SU MÜMKÜNSE BEDAVA OLSUN, AMA BİR BEDELİ OLMALI” 73 OTOBÜS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz