İşkence Sonucu Ölen Küçük Nazar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » İşkence Sonucu Ölen Küçük Nazar Son Yolculuğuna Uğurlandı
Paylaş
Tarih : 19 Eylül 2013 - 16:36

iskence-sonucu-olen-kucuk-nazar-son-yolculugu-5081303_oMersin’de annesinin birlikte yaşadığı Ayhan Aktaş tarafından dövülerek işkence yapmasının ardından kaldırıldığı hastanede 13 günlük yaşam mücadelesini kaybeden 9 yaşındaki Nazar Yıldız’ın cenazesi toprağa verildi.

Mersin’de annesinin birlikte yaşadığı Ayhan Aktaş tarafından dövülerek işkence yapmasının ardından kaldırıldığı hastanede 13 günlük yaşam mücadelesini kaybeden 9 yaşındaki Nazar Yıldız’ın cenazesi toprağa verildi. Küçük Nazar’ın bağışlanan organları ise Gaziantep ve İstanbul’daki 3 hastaya hayat verecek.

2 yıl önce boşanan Hüseyin Yıldız ve Serap Aldırmaz çiftinin tek çocuğu olan Nazar Yıldız, birlikte yaşadığı babasının rahatsızlığı nedeniyle 10 günlüğüne annesine teslim edildi. Abdullah Günaydın İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi Nazar, 4 Eylül’de feci şekilde dövülüp işkence edilmiş halde, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve vücudunun büyük bölümünde dayak nedeniyle, morluklar ve çürükler tespit edilen Nazar Yıldız, solunum cihazına bağlanarak, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Ancak küçük kızın 13 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti.

Bu gelişme üzerine baba Hüseyin Yıldız, çocuğunun organlarını bağışlama kararı aldı. Ancak, annenin de rızası gerektiğinden organ bağışı hukuki engel nedeniyle 1 gün gecikti. Anne Serap Aldırmaz, dün sabah polis kontrolünde hastaneye gelerek organ bağışı için imza attı. Gerekli prosedürün tamamlanmasının ardından Nazar Yıldız’ın böbrekleri ve karaciğeri İstanbul’daki 2 hastaya, gözleri ise Gaziantep’teki bir hastaya nakledilmek üzere çıkartıldı. Organ bağışı işleminin gerçekleşmesinin ardından küçük kızın cenazesi bugün ailesine teslim edildi.

Cemevinde yapılan cenaze töreninde bitkin görünen baba Hüseyin Yıldız’ı yakınları teselli etmeye çalıştı. Nazar Yıldız, cemevindeki törenin ardından Güneykent Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

ADALET BEKLİYORUZ

Nazar Yıldız’ın amcası Veli Yıldız, yeğeninin karaciğer ve böbreklerinin İstanbul’a, gözlerinin ise Gaziantep’e gönderildiğini belirterek, “Masum bir çocuk, hunharca işkence edilerek katledildi. Acımız çok büyük ama bir yandan da organlarıyla 3 insana can verdiği için mutluyuz. Bu vesile ile insanlara şunu söylemek istiyorum. Öldükten sonra ne yapacağız ki organlarımızı, ihtiyacı olan insanlara bağışlayalım. O caniye de seslenmek istiyorum, hangi akla hizmet ederek yaptın bunu? O çocuğa nasıl eziyet ettin, kulaklarını nasıl kopardın, vücudunu nasıl parçaladın? Kendi kendine sorsun, insan mı acaba? Bizim canımızı yaktı, biz adalet bekliyoruz” dedi.

TUTUKLANMIŞTI

Olayın ardından gözaltına alınan Nazar Yıldız’ın annesi Serap Aldırmaz ifadesinin ardından serbest bırakılırken, çocuğu dövüp işkence yaptığı öne sürülen Ayhan Aktaş ise tutuklanmıştı.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz