İstiklalden İstikbale filminin galası yapıldı

Ana Sayfa » Büyük Manşet » İstiklalden İstikbale filminin galası yapıldı
Paylaş
Tarih : 10 Şubat 2017 - 10:13

İstiklalden İstikbale filminin galası yapıldı

KAHRAMANMARAŞ’ın kahramanlığını anlatan ‘İstiklalden İstikbale Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı’ filminin galası yapıldı. Galaya, filmde ‘Üstat’ karakterini canlandıran ünlü oyuncu Serdar Gökhan’da katıldı.
Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen galaya Kahramanmaraşlıların ilgisi büyük oldu. 24 dakikalık kısa metrajlı filmi izlemeye gelenlere Türk bayrağı, filmin CD’si ile kentin Kahramanlığını anlatan kitap hediye edildi. Onikişubat İlçe Belediyesi’nin öğrencilere milli mücadelenin anlatılması amacıyla kültür hizmeti olarak hayata geçirdiği ve çekimleri kasım ayında tamamlanan filmin gösterimi öncesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, kentin önce İngilizler ardından da, Fransızlar tarafından işgal edildiğini ancak her Maraşlının bir asker gibi kentini savunarak düşman topraklarından kovduğunu söyledi. Mahçiçek, Güzel bir şey yapmaya gayret ettik gerçekten. Bu kahramanları, özellikle bu memleket için, bu ülke için kanlarını, canlarını veren şehitlerimizi unutturmamamız gerekir diye düşündük. Oradan yola çıkarak kısa metrajlı da olsa bir film yaptık. Amacımız, bu ülke için kanını, canını veren o şehitlerimizi, kahramanlarımızı unutturmamaktı. Bu ülke için canını, kanını veren insanları inşallah unutturmayacağız diye konuştu.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ın da konuştuğu programda daha sonra filmin gösterimi yapıldı. Kahramanmaraş uçağını kaçırdığı için uçakla Adana’ya, oradan da karayoluyla Kahramanmaraş’a gelmek zorunda kalan filmin başrol oyuncusu Serdar Gökhan galaya filmin ortasında yetişebildi. Gökhan, filmin sonunda protokolle tek tek tokalaştı. Daha sonra Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Vali Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, Meclis Başkanı Hanifi Öksüz ile Serdar Gökhan, filmin senaristi Hüseyin Kurtça’ya çeşitli hediyeler verdi.

Bu sırada bir konuşma yapan Serdar Gökhan, Kahramanmaraş’ın kahramanlığının çok iyi anlatılması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

“İstiklal marşı ne kadar gündeme getirildi, filmler, etkinlikler yapıldıysa biz de gönülden arzu ediyoruz ki Kahramanmaraş’ımızda en az bir İstiklal Savaşı kadar kahramanlık göstermiş ve üzerine düşen görevi hiçbir yardım almadan yerine getirmiş ve düşmanı memleketinden kovmuştur. O bakımdan inşallah bu ön çalışmanın ardından imkan ve nasip olur da Sayın Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkılarıyla uzun metrajlı bir film haline getirmek ve 3 yıl sonra kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünde bütün kahramanları, bütün hikayeleri kullanıp irdeleyerek bir televizyon dizisi hazırlamak istiyoruz.”

FOTOĞRAF YARIŞI
Serdar Gökhan’ın sahneden inmesinin ardından Kahramanmaraşlılar, ünlü sanatçıyla fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı. Salondakilerle fotoğraf çektiren Gökhan, dışarı çıktığında da aynı ilgiyle karşılaştı. Ünlü oyuncu, birçok hayranıyla fotoğraf çektirdikten sonra kültür merkezinden ayrıldı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz