Kaymakam Köken’e gelen çiçekler açık arttırmayla satıldı

Ana Sayfa » Büyük Manşet » Kaymakam Köken’e gelen çiçekler açık arttırmayla satıldı
Paylaş
Tarih : 03 Eylül 2019 - 13:09

Mersin’in Mut ilçesinde 26 Ağustos 2019 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Muammer Köken, kendisine gelen tebrik çiçeklerini açık arttırma usulü ile sattı.

Mersin’in Mut ilçesinde 26 Ağustos 2019 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Muammer Köken, kendisine gelen tebrik çiçeklerini açık arttırma usulü ile sattı. Köken, çiçek satışından elde edilen geliri ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı olarak dağıtacak.

Kırıkkale’nin Keskin İlçe Kaymakamı iken Mersin’in Mut İlçe Kaymakamlığına atanan Muammer Köken, 26 Ağustos 2019 tarihinde göreve başladığı tarihten itibaren, kendisine gelen tebrik çiçeklerini çöpe atmak yerine Mut Karacaoğlan Çınaraltı parkında açık arttırma usulü ile almak isteyen vatandaşlara satarak, gelirini ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı olarak dağıtacaklarını söyledi.

Orkide isimli çiçeği kendisi 100 TL karşılığında alan Kaymakam Muammer Köken konuşmasında, “Burada Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfımız ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz hayırlı bir işe vesile oluyorlar. Bildiğiniz üzere 26 Ağustos’ta göreve başladım. Vatandaş ve esnaflarımıza çok teşekkür ediyoruz. İlçemizin önde gelenleri bizlere hoş geldin anlamında çiçekler hediye etti. Biz de bunu yine hayırlı bir işe vesile kılmak için ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kırtasiye yardımı yapılması amacıyla burada bir mezat şeklinde, Çınar altında bunu satmaya karar verdik. Burada arkadaşlarımız elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarına kırtasiye şeklinde cevap verecekler. İnşallah güzel olur hem de bu çiçekler daha uzun ömürlü daha bakımlı hale gelir diye düşünüyoruz. Sizlere de bu konuda verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum” dedi.

İkinci çiçeği ise Halk Eğitim Müdürlüğü adına satın alan Müdür Tuna Mutluyol ise, “Kaymakam beyin düzenlediği bu güzel kampanyada ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçları için Halk Eğitim Merkezine bu güzel çiçeği biz almış bulunmaktayız. Bu güzel duyarlı mesajlardan dolayı Kaymakam beye teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından 26 adet çiçek vatandaşların alımına sunuldu

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MERSİNLİLER, ATATÜRK’Ü SEVDİĞİ ŞARKILARLA ANDI

BAŞKAN SEÇER ORKESTRA YÖNETTİ, HEP BİR AĞIZDAN İZMİR MARŞI SÖYLENDİ SEÇER: “ATATÜRK ÖNEMLİ BİR DEVLET ADAMI VE DEVRİMCİ” Mersin Büyükşehir

TARSUS HAYVAN PARKI’NIN YENİ MİSAFİRLERİ: ALPAKA VE KOATİ

TARSUS HAYVAN PARKI’NIN TÜR ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIYOR TARSUS HAYVAN PARKI’NDAKİ TÜR SAYISI 83’E ULAŞTI Çukurova’nın en büyük,

BÜYÜKŞEHİR, ÖĞRENİM YARDIMININ İLK TAKSİDİNİ ÖDEDİ

ÖĞRENİM YARDIMLARININ 250 TL’LİK İLK TAKSİDİ YATIRILDI Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in göreve geldiği andan

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz