KOCAMAZ:“ÜLKENİN BİRLİĞİ VE VATANIN BEKASI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ HER ZAMAN YAPARIZ”

Ana Sayfa » Büyük Manşet » KOCAMAZ:“ÜLKENİN BİRLİĞİ VE VATANIN BEKASI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ HER ZAMAN YAPARIZ”
Paylaş
Tarih : 28 Mart 2017 - 17:41

unnamed (8)

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Silifke Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması” toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Kocamaz, “Allah 15 Temmuz gecesini Türk milletine bir daha yaşatmasın” dedi.

Düzenlenen Silifke Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması’na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Silifkeli muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz buluşmada yaptığı konuşmada, “Mersin çok özel ve güzel bir bölge. Akdeniz’in kıyısında Toroslardan aşağı doğru uzanmış çok büyük bir yerleşim birimi. Bu bölgenin insanları geçmişten bu yana her zaman vatanını, bayrağını korumuş çok özel insanlar. 15 Temmuz’da da aynı sahiplenmeyi göstermiş insanlar” dedi.

2016 yılının bir daha yaşanmamasını ve o geceden çıkarılan dersler sonrası hafızalardan silinmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Kocamaz, “Ülkemizdeki huzuru, güveni yok etmeye ve demokrasiyi baltalamaya çalışan, Türk milletini birbirine düşürmeye çalışan o güruh bizlere 15 Temmuz gecesini yaşattı. Türk milleti tanklara, toplara, uçaklara karşı durarak demokrasisine sahip çıktı. Allah o kötü geceyi bir daha Türk milletine yaşatmasın. 15 Temmuz nasıl ki milletimizi birleştirmiş ise bu birlikteliği sürdürmemiz gerekiyor. Nefislerimizi bir kenara bırakıp ülkenin birliği ve vatanın, devletin bekası için üzerimize düşeni yapma sorumluluğumuz var. Saygı ve sevgi içerisinde birbirimize yaklaşarak, geleceğe emin adımlarla yürümeye ihtiyacımız var”şeklinde konuştu.

Silifke Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Buluşması’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Mersin Valisi Özdemir Çakacak da birer konuşma yaptı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz