Mahalleler Kışa Hazır

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » Mahalleler Kışa Hazır
Paylaş
Tarih : 21 Aralık 2015 - 11:26

 

MAHALLELER KIŞA HAZIR (3)

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında ilçelerde yol bakım onarım çalışmalarını sürdürürken, özellikle yayla yollarının yağışlı havalarda zarar görmemesi için tüm imkanlarını seferber etti.

Mahalle muhtarları ve vatandaşların isteği doğrultusunda çalışmalarını yürüten ekipler, Tarsus’un Meşelik ve Boğazpınarı Mahallesi’nde asfalt yama çalışmasını tamamlarken, Erdemli’nin Elvanlı-Kargıpınarı Mahalleleri arasında bulunan grup yolu ile Yeşildere-Karahıdırlı Mahallesi arasında bulunan yayla caddesinde sıcak asfalt ile yama çalışmasını gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, Silifke’nin Atayurt Mahallesi’nde asfalt yama çalışması, Sarıaydın Mahallesi’nde banket bakım çalışması, İmamlı Mahallesi Orman Gözetleme Kulesi yolunda malzemeli yol bakım çalışması, Kırtıl-İmamuşağı Mahalleleri arasındaki Çatakkoyağı Mevkii’nde yola atılan baksın etrafının dolgu yerleştirme çalışmasını tamamladı. Ayrıca Narlıkuyu Mahallesi’nden Ovacık Mahallesi’ne giden yolun bakım onarım çalışması ile Arkum Mahallesi Tozara Mevkii’ndeki kanalın temizleme çalışması ise devam ediyor.

Gülnar’a bağlı Tozkovan ile Ayvalı Mahallesi arasındaki yolda stabilize malzemeli bakım çalışması ile Gezende, Ulupınar ve Yanışlı Mahallelerinde banket bakım çalışması yapan ekipler, Mut’un Yukarıköselerli Mahallesi’nde de banket bakım çalışmasına başladı.

Yağışlı havalarda zarar gören yayla yollarının bakım ve onarımını gerçekleştiren ekipler, yine Mut’un Kavaközü Mahallesi Köselerli yayla yolunda iki noktaya 16 adet büz boru döşeme işlemine gelecek hafta başlayacak. Ayrıca Aşağıköselerli Mahallesi’nde yer düzenleme çalışması ile Karşıkaya Mahallesi’ndeki merkez yeni mezarlıkta çevre temizliği çalışması da sürüyor.

İlçe merkezlerinde su baskınlarının önlenmesi adına yürütülen çalışmalar kapsamında Bozyazı’nın Karaisalı Mahallesi Hal Kompleksi’nde büz boru yerleştirme çalışması başlatıldı. Lenger Mahallesi’nde şarampol bakım ve temizlik, büz ve menfez ağzı temizlik çalışması ile yeni büz yerleştirme çalışmasına devam edilen ilçenin Gözsüzce Mahallesi’nden başlayarak sahil temizliği ise sürdürülüyor.

Aydıncık’ta ise Yeniyörükkaş Mahallesi’nde şarampol bakım, yol genişletme ve temizlik çalışması ile Yenikaş ve Duruhan Mahalle Mezarlığı’nda bakım çalışması tamamlandı.

Anamur’da da 23 Nisan Caddesi’nde bozulmuş olan bordürlerin ve kaldırımların tamiri ile Karaçukur Mahallesi’nde banket bakım çalışması yapan ekipler, 1. kat asfalt işlemi yapılacak olan Karadere-Alataş bağlantı yolunda malzemeli bakım çalışmasını sürdürüyor. Tahsin Soylu Caddesi’nde Anamur

Belediyesi tarafında sıcak asfalt çalışması yapılan yolda ise tesviye ve düzeltme çalışması devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ayrıca bu ilçelerde temizlik, ilaçlama, park-bahçe, zabıta, itfaiye, veterinerlik, ambulans ve cenaze hizmetlerini de düzenli olarak yerine getirmeye devam ediyor.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ULUSLARARASI MERSİN MARATONU’NA 29 GÜN KALDI

MARATON HAZIRLIKLARI SON HIZIYLA SÜRÜYOR MERSİN MARATONU, 22 MART’TA KOŞULACAK MARATON İÇİN KAYITLAR DEVAM EDİYOR Mersin Büyükşehir Belediyesi

KOLEKSİYON ESERLERİ MERSİNLİLERLE BULUŞACAK

Kültüre ve sanata verdiği destekle dikkat çeken Yenişehir Belediyesi, dünyaca ünlü Türk ressamlarının birbirinden güzel eserlerini bir hafta

BAŞKAN YILMAZ KREŞ SÖZÜNÜ TUTTU!

BAŞKAN YILMAZ, “OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ” Başkan Yılmaz; “Her şey çocuklarımız için” Toroslar Belediyesi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz