MEDİTUR 2016 RESMEN START ALDI

Ana Sayfa » Büyük Manşet » MEDİTUR 2016 RESMEN START ALDI
Paylaş
Tarih : 29 Eylül 2016 - 18:24

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşen 7’nci Akdeniz Turizm Forumu- Meditour 2016, Mersin’de başladı.

meditur2016

Divan Otel’deki etkinliğe Bakan Nabi Avcı, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (ASCAME) Yönetim Kurulu Başkanı Jeronimo Perez Casero, Akdeniz Kurvaziyer Limanlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kristijan Pavic, Dünya Oteller ve Restoranlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ghassan Aidi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, turizm yatırımcıları ve ilgililer katıldı.

 

Açılış konuşması yapan MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, Akdeniz’in medeniyetlere hayat veren kadim bir ticaretin merkezi olduğunu belirterek, MEDITOUR 2016 kapsamında bu zenginliğin geleceğe nasıl taşınacağının tartışılacağını söyledi.

 

ASCAME Turizm Komisyonu Başkanı Jeronimo Perez Casero, ASCAME olarak 20 yıl önce önlerine turizm hedefini koyduklarını anlattı. Casero, günümüzde artık bölgede önemli turizm yatırımlarının gerçekleştiğini, tüm turizm çalışanlarının Akdeniz dillerine hakim olduğunu kaydetti.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da 23 ülkede faaliyet gösteren, 300’den fazla ticaret ve sanayi odasının katılımıyla küresel bir güce ulaşan ASCAME’nin Akdeniz Turizm Forumu’nun 7’ncisini Mersin’de düzenlemesinden büyük onur ve mutluluk duyduklarını kaydetti. Mersin’in bütün kurumlarıyla birlikte iki yıldır, “Turizmin kalbi Mersin’de atacak” dediklerini anımsatan Kocamaz, “Hedefimiz, bu kalp atışlarını hiç durdurmamak, Mersinimizi el birliğiyle hak ettiği yere taşımak ve her alanda ‘marka şehir’ haline getirmektir” dedi.

 

Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise Akdeniz çanağının, tarih boyunca dünyaya yön vermiş büyük medeniyetlerin bıraktığı insanlık mirasına ve son derece zengin kültür hazinelerine sahip önemli bir coğrafya olduğunu söyledi. Akdeniz’in turizm sektörü için büyük önem arz eden bu kültürel değerlerin yanında sahip olduğu iklim ve doğa harikası güzellikleri ile turizmin her çeşidine hizmet verecek potansiyele sahip olduğunu da vurgulayan Çakacak, ” Akdeniz havzası ülkelerinin sahip olduğu bu potansiyel, bölgeyi dünyanın lider turizm destinasyonu kılmakta ve dünya turizminin merkezi konumuna taşımaktadır” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz