MERSİN, ANKARA’DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » MERSİN, ANKARA’DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR
Paylaş
Tarih : 25 Mart 2016 - 17:07

MERSİN, ANKARA'DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR  (1)

Ankara’da ilk defa geçtiğimiz yıl düzenlenen, 400 bin ziyaretçinin katıldığı ve büyük beğeni kazanan ‘Mersin Tanıtım Günleri’nin ikincisi 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

‘2. Mersin Tanıtım Günleri’, Mersin Valiliği’nin himayeleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tanıtım günleri, 26-27 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara’nın çeşitli semtlerinde yapılacak narenciye ve cezerye dağıtımıyla başlayacak. Bu etkinliklerde yerel sanatçıların mini konserleri ve halk oyunu gösterileri de yer alacak. Resmi açılış töreni ise 28 Nisan 2016 Perşembe günü saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

‘2. Mersin Tanıtım Günleri’ boyunca Turgay Başyayla, Metin Özülkü, Yıldız Çam ve Erdal Güney gibi çeşitli sanatçıların konserlerinin de yer alacağı çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

1 Mayıs 2016 Pazar akşamı sona erecek olan ‘2. Mersin Tanıtım Günleri’nde yöresel sanatçılar, ozanlar ve aşıkların da sahne alacağı konserler, halk oyunları, defileler, sergiler ve imza günleri yapılacak.

Mersin’in ekonomik zenginlikleri, kültürel değerleri, damak tadı, müziği, el sanatları, bu büyük organizasyonla Ankaralılara ve tüm Türkiye’ye anlatılacak, daha önemlisi bizzat yaşatılacak.

Her gün şehrin dört bir yanından ve şehir dışından gelen ziyaretçilerin etkinlikleri ve konserleri takip ederek stantları gezeceği bu organizasyon, 3 bin metrekarelik yiyecek-içecek bölümü ile 15 dönümlük bir alanda düzenlenecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN KURTULUŞ VE KURULUŞ KORULUĞU’NDA BAKIM VE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

BÜYÜKŞEHİR, KENT GENELİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı,

TARSUS’TA HEMZEMİN GEÇİDİN YIPRANAN ZEMİNİ BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN YENİLENDİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN HEMZEMİN GEÇİTTE ASFALTLAMA ÇALIŞMASI Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus kent merkezinden geçen demiryolu ağı

MESKİ OLAĞAN GENEL KURULU BİRİNCİ BİRLEŞİM TOPLANTISI YAPILDI

SU FATURASINDA VATANDAŞI RAHATLATACAK KADEME DEĞİŞİKLİĞİ SEÇER: “BEN DE İSTİYORUM SU MÜMKÜNSE BEDAVA OLSUN, AMA BİR BEDELİ OLMALI” 73 OTOBÜS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz