MERSİN, ANKARA’DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » MERSİN, ANKARA’DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR
Paylaş
Tarih : 25 Mart 2016 - 17:07

MERSİN, ANKARA'DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR  (1)

Ankara’da ilk defa geçtiğimiz yıl düzenlenen, 400 bin ziyaretçinin katıldığı ve büyük beğeni kazanan ‘Mersin Tanıtım Günleri’nin ikincisi 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

‘2. Mersin Tanıtım Günleri’, Mersin Valiliği’nin himayeleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tanıtım günleri, 26-27 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara’nın çeşitli semtlerinde yapılacak narenciye ve cezerye dağıtımıyla başlayacak. Bu etkinliklerde yerel sanatçıların mini konserleri ve halk oyunu gösterileri de yer alacak. Resmi açılış töreni ise 28 Nisan 2016 Perşembe günü saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

‘2. Mersin Tanıtım Günleri’ boyunca Turgay Başyayla, Metin Özülkü, Yıldız Çam ve Erdal Güney gibi çeşitli sanatçıların konserlerinin de yer alacağı çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

1 Mayıs 2016 Pazar akşamı sona erecek olan ‘2. Mersin Tanıtım Günleri’nde yöresel sanatçılar, ozanlar ve aşıkların da sahne alacağı konserler, halk oyunları, defileler, sergiler ve imza günleri yapılacak.

Mersin’in ekonomik zenginlikleri, kültürel değerleri, damak tadı, müziği, el sanatları, bu büyük organizasyonla Ankaralılara ve tüm Türkiye’ye anlatılacak, daha önemlisi bizzat yaşatılacak.

Her gün şehrin dört bir yanından ve şehir dışından gelen ziyaretçilerin etkinlikleri ve konserleri takip ederek stantları gezeceği bu organizasyon, 3 bin metrekarelik yiyecek-içecek bölümü ile 15 dönümlük bir alanda düzenlenecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN SEÇER, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK BIRAKTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri

BAŞKAN SEÇER’DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer, mesajında

MERSİN BÜYÜKŞEHİR,İŞİTME ENGELLİ SUNA’NIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN SEÇER’İN SÖZ VERDİĞİ TABLET SUNA’YA TESLİM EDİLDİ SUNA, UZAKTAN EĞİTİMİNİ BÜYÜKŞEHİR’İN VERDİĞİ TABLETLE SÜRDÜRECEK Mersin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz