MERSİN, ANKARA’DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR

Ana Sayfa » Büyük Manşet Yanı » MERSİN, ANKARA’DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR
Paylaş
Tarih : 25 Mart 2016 - 17:07

MERSİN, ANKARA'DA TANITIM GÜNLERİNE HAZIRLANIYOR  (1)

Ankara’da ilk defa geçtiğimiz yıl düzenlenen, 400 bin ziyaretçinin katıldığı ve büyük beğeni kazanan ‘Mersin Tanıtım Günleri’nin ikincisi 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

‘2. Mersin Tanıtım Günleri’, Mersin Valiliği’nin himayeleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Tanıtım günleri, 26-27 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara’nın çeşitli semtlerinde yapılacak narenciye ve cezerye dağıtımıyla başlayacak. Bu etkinliklerde yerel sanatçıların mini konserleri ve halk oyunu gösterileri de yer alacak. Resmi açılış töreni ise 28 Nisan 2016 Perşembe günü saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

‘2. Mersin Tanıtım Günleri’ boyunca Turgay Başyayla, Metin Özülkü, Yıldız Çam ve Erdal Güney gibi çeşitli sanatçıların konserlerinin de yer alacağı çok sayıda etkinlik düzenlenecek.

1 Mayıs 2016 Pazar akşamı sona erecek olan ‘2. Mersin Tanıtım Günleri’nde yöresel sanatçılar, ozanlar ve aşıkların da sahne alacağı konserler, halk oyunları, defileler, sergiler ve imza günleri yapılacak.

Mersin’in ekonomik zenginlikleri, kültürel değerleri, damak tadı, müziği, el sanatları, bu büyük organizasyonla Ankaralılara ve tüm Türkiye’ye anlatılacak, daha önemlisi bizzat yaşatılacak.

Her gün şehrin dört bir yanından ve şehir dışından gelen ziyaretçilerin etkinlikleri ve konserleri takip ederek stantları gezeceği bu organizasyon, 3 bin metrekarelik yiyecek-içecek bölümü ile 15 dönümlük bir alanda düzenlenecek.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN SEÇER’DEN A MİLLİ KADIN BASKETBOL TAKIMI’NA TAM DESTEK

SEÇER, MERSİNLİLER’İ A MİLLİ KADIN BASKETBOL MAÇINA DAVET ETTİ Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım,17

TOROSLAR’I GURURLANDIRAN PLAKET

Başkan Yılmaz, “Amatör sporun her zaman yanındayız” Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Amatör Spor Kulüpleri

TOROSLAR, KENT MOBİLYALARINI ÜRETİYOR

Toroslar Belediyesi, kent mobilyalarını kendi üretim atölyelerinde imal ediyor. Bank, kamelya ve piknik masaları gibi üretimi yapılan mobilyalar

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz