MERSİN İDMAN YURDU’NDA YENİ DÖNEM

Ana Sayfa » Büyük Manşet » MERSİN İDMAN YURDU’NDA YENİ DÖNEM
Paylaş
Tarih : 12 Ocak 2016 - 10:30

 

 

MERSİN İDMAN YURDU’NDA YENİ DÖNEM (7)
Süper Lig’de zor günler geçiren Mersin İdmanyurdu’nun olağanüstü genel kurulunda kulüp başkanlığına, 2007-2008 sezonunda da başkanlık yapan Hüseyin Çalışkan getirildi.

Kayıtlı 440 üyeden 311’nin katıldığı genel kurulda yapılan açık oylamayla Hüseyin Çalışkan başkanlığındaki tek liste seçildi. Mersin İdmanyurdu’nun yeni yönetimi şu isimlerden oluştu,

Hüseyin Çalışkan, Senan İdin, Mehmet Özgür Sanal, Hikmet Kaya, Engin Şahin, Abdi Kurt, Sedat Aydöner, Mehmet Can Duman, Beşir Acar, Apti Öztürk, Metin Yıldıran, Mahsum Sevimli, Murat Altındere, Akif Serin, Cihat Gündoğar, Vedat Yüksel, Sabri Tekli…

Seçildikten sonra teşekkür konuşması yapan Başkan Hüseyin Çalışkan, zor bir dönemde görev üstlendiklerini dile getirirken şunları söyledi, “Kulübün her yere borcu var. Bu zor tabloya rağmen görev üstlendik. Tüm kenttin bu takıma sahip çıkması gerekir. El, ele gönül gönle vererek zoru başarmalıyız. Şeffaf ve kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atarak, tek hedefimizin şimdilik takımımızı Süper Lig’de tutmak olacak.”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise, Hüseyin Çalışkan’ın kulüp başkanı seçildiği Mersin İdman Yurdu Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, kulübün profesyonelce yönetilmesi gerektiğini söyledi.

Mersin İdman Yurdu’nun 1925 yılından bu yana yaklaşık 1 asırdır mücadele verdiğini belirten Başkan Kocamaz, “Her kulüp gibi Mersin İdman Yurdu’nun da inişleri ve çıkışları oldu ama bir şekilde Mersin’i temsil etti. Mersin’in marka değeri oldu. Olumlu ya da olumsuz Türkiye’nin gündemine geldi. İki sezon önce diz çöktüğü yerden ayağa kalkarak, Süper Lig’e yeniden döndü ve yedinci sırada sezonu kapattı. O dönemde Mersin İdman Yurdu transfer yasağına  rağmen Mersin’i hak ettiği yerde temsil etmeye devam etti” dedi.

Mersin İdman Yurdu’nun şu anki durumunun herkesi üzdüğünü ifade eden Başkan Kocamaz, kulüpleri birilerinin kendi çıkarı doğrultusunda kullanmaya çalıştığını, amatörce götürülen yönetimlerde de yöneticilerin ellerindeki imkanlar çerçevesinde bu kişilere inanmak mecburiyetinde kaldığını söyledi.

Bir kulübün kurumsallaşabilmesi için profesyonelce yönetilmesi gerektiğinin altının çizen Başkan Kocamaz, “Mersin İdman Yurdu’nun hala bir dikili taşı yok, tesisi yok, genç futbolcular yetiştireceği alt yapı okulları yok. Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Mersin İdman Yurdu’na verilen arsanın tahsisini istedik. Şayet bu arsa Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilseydi, arsayı ihale edip hemen tesis inşaatına başlayacaktık” diye konuştu.

Kurumsallaşmanın temelinde açıklık ve şeffaflığın olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, her hafta belirlenen bir günde kulübün gelir ve giderlerinin yönetim kurulu üyelerine sunulması gerektiğini söyleyerek, herkesin oluşturulan hesap çizelgesini saklaması ve güven içerisinde bu kulübü yönetmesi gerektiğini ifade etti.

Mersin’in tanıtımında Mersin İdman Yurdu’nun çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Kocamaz, “Bugün dünyanın bir numaralı sporu futbol olarak görülmekte. Bu sebepten dolayı özellikle kentimizin tanıtımında büyük bir görev üstlenen Mersin İdman Yurdu’na hepimizin sahip çıkması gerekiyor. İyi zamanlarında fotoğraf karesinde yer alanların, kötü günlerinde de elini taşın altına koyması gerek. Bu takım bizim takımımız” şeklinde konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE BORÇLANMA YETKİSİ YİNE REDDEDİLDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI BİRİNCİ BİRLEŞİMİ CUMHUR İTTİFAKI BORÇLANMA YETKİSİNİ GEREKÇE

PATİLİ DOSTLAR İÇİN RENGARENK ŞEMSİYELER

KEDİ VE KÖPEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYAN ŞEMSİYELER KÜLTÜR PARK’A SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEMSİYE YERLEŞTİRİLDİ Mersin Büyükşehir Belediyesi,

BÜYÜKŞEHİR, İŞLETMELERİN HİJYEN DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

19 AYDA 1732 İŞLETMENİN HİJYEN DENETİMİ YAPILDI BÜYÜKŞEHİR, HAL KOMPLEKSİLERİNDE HİJYEN DENETİMİ YAPIYOR BÜYÜKŞEHİR’DEN TARSUS

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz