Mersin İl Koordinasyon Kurulu Vali Güzeloğlu Başkanlığında Yapıldı

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » Mersin İl Koordinasyon Kurulu Vali Güzeloğlu Başkanlığında Yapıldı
Paylaş
Tarih : 04 Ekim 2013 - 15:54

mersin-il-koordinasyon-kurulu-vali-guzeloglu-5142642_oMersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin’in 2023 hedefleri doğrultusunda belirleyici bir kent olduğunu ifade ederek, “Mersin Türkiye’dir. Ekonominin ve kalkınmanın güçlerinin hepsinin Mersin’de birbirine terk edilmeyecek kadar güçlü olduğunu görüyoruz” dedi.

Mersin İl Koordinasyon Kurulu 2013 yılı 4’ncü toplantısı, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi’ndeki toplantıda yaptığı konuşmasında Mersin’in 2023 hedefleri doğrultusunda belirleyici bir kent olduğunu belirten Vali Güzeloğlu, “Mersin’i tüm kurum, kuruluş ve kesimleriyle geleceğe taşımanın gayretini sergiliyoruz. Devam eden çalışmalarda hedefe doğru yürürken, topyekun herkesin ortak bir noktada buluşması ve çalışması gerekmektedir. Hiçbir başarı reçetesi inanmak, çalışmak ve başarıya ulaşmanın dışında gerçekleşmiş değildir. Türkiye göstergelerde OECD üyeleri içerisinde dünyanın en hızlı büyüyen 2’nci ülkesi olarak öne çıkmaktadır. Buna paralel olarak ilimiz ise yaşanan sorunlara rağmen önceki yıllara oranla ihracatını arttırarak üretim göstergelerini yukarıya taşıyan bir il olmuştur. İşsizlikte yüksek verileri barındıran Mersinimizi kısa bir süre içerisinde ülkemizin en fazla istihdam sağlayan ili konumuna getirdik. Yaşanan gelişme Mersin’in ve Türkiye’nin sahip olduğu zenginliklerin sonucudur. Bu kısa süreli değil, sürekli olacak bir koşuldur. Durduğunuz an geçilir, yorulduğunuz an geride kalırsınız. Buna bağlı olarak her zaman koşmayı, tempoyu her adımda arttırmayı ve geride kalandan her geçen gün daha farklı kazanımlar sağlamayı hedeflemeliyiz. İnovatif gelişme de bunu gerektirmeli. Herkes bu felsefeyle çalışmalı” dedi.

“MERSİN TÜRKİYE’DİR”

Mersin’i zenginleştiren her ne varsa Türkiye’yi de zenginleştirdiğine vurgu yapan Güzeloğlu, “Mersin Türkiye’dir. Ekonominin ve kalkınmanın güçlerinin hepsinin Mersin’de birbirine terk edilmeyecek kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıl 25 milyar doları aşan dış ticaretiyle İstanbul’un ardından en büyük 2’nci dış ticaret merkezi olan Mersin, tarımda da tek başına 4 milyar doları aşkın büyüklükteki tarımsal zenginliğiyle üretim cenneti olan ve ürettiğinin çok daha fazlasını dünya ülkelerine ihraç eden dünyada fiyat belirleyen bir kenttir. Turizm konusunda altyapı ve planlama çalışmalarına sahip olan Mersin’de kamu yöneticileri hizmete dönük sorunları kendi sorunlarıymış gibi takip etmelidir. Mesele düşünceyi eyleme, projeyi gerçeğe taşımaktır. Bunu yapacak güç ve birikim Mersin’de, ülkemizde ve bizde vardır. Heyecan olursa aşılamayacak engel, elde edilmeyecek hedef yoktur. Asıl olan hayırla ve hizmetle anılmak, toplumun gönlünde hoş bir sada olmaktır” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik içerisinde Mersin’in ve Türkiye’nin daha iyiye taşımanın çabası içerisinde olunacağına vurgu yapan Güzeloğlu, “Yardımcı ve yapıcı bir işbirliğiyle Mersin’de devlet-vatandaş işbirliği örnek bir seviyede. Bu nedenle Mersin halkına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından il müdürlerinin sunumlarını dinleyen Güzeloğlu’na, Tırmıl Lojistik Merkezi projesi çerçevesinde 150 dönüm arazi üzerine yatırım yapıldığı bilgisi verilirken, Yenice Lojistik Merkezi’nin de altyapısının tamamlandığı üst yapı için en kısa sürede ihaleye çıkılacağı, buradaki çalışmaların 2014 yılının sonu itibariyle tamamlanacağı belirtildi.

 

 

 

Haberler.com

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mersin seçmeni yüzde 64 ile hayır dedi

18 maddelik anayasa değişikliği için referandum düzenlendi. Yurt genelinde 55 milyon 319 bin seçmen, oy vermek için 167 bin sandığa gitti. Seçmenler

Referandumda en çok hayır oyu veren 10 il

Türkiye 18 maddelik anayasa değişikliği için referanduma gitti. Ülke genelinde 55 milyon 319 bin seçmen 167 bin sandıkta oy kullandı. Seçmenler

Referandumda ‘evet’in en yüksek olduğu 10 il

Anayasa değişikliği referandumunda sonuçlar gelmeye başladı. Referandumda en çok hayır oyu çıkan 10 il şöyle… Türkiye 18 maddelik anayasa

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz