MERSİN SAHİLLERİ YAZA HAZIRLANIYOR

Ana Sayfa » Mersin Haberleri » MERSİN SAHİLLERİ YAZA HAZIRLANIYOR
Paylaş
Tarih : 24 Mayıs 2016 - 13:35

MERSİN SAHİLLERİ YAZA HAZIRLANIYOR (4)

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sadece kent merkezinde değil Mersin’in birçok bölgesinde yenileme ve işlevlendirme çalışmalarına başladı.

Kentin önemli merkezlerinde başlayan yenileme ve işlevlendirme projeleri kapsamında Mersin sahilleri de yapılan düzenlemelerle hayat buluyor.

Büyükşehir Belediyesi, sahil kesimlerinde yaz aylarının gelmesiyle birlikte, plaj ve sosyal alanlarda temizlik ve düzenleme çalışmalarına hız verdi. Çalışmalar kapsamında Mersin sahillerinin gözde plajlarından olan Susanoğlu Plajı, Kızkalesi Plajı ve Yapraklı Koy, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından daha kullanışlı hale getiriliyor.

Mersinlilerin, Mersin’e gelen yerli ve yabancı turistlerin daha rahat kullanımı için plajlara büfe, wc, duş, soyunma kabini, cankurtaran kulesi, şezlong, plaj voleybolu alanı, amfi ve sahne kurularak, Mersin sahilleri modern bir görüntüye kavuşturuluyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz sezonu başlayana dek Susanoğlu Plajı, Kızkalesi Plajı ve Yapraklı Koy’a gerekli görülen sayıda şezlonglar da yerleştiriliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, plajların modern bir görünüme sahip olması ve vatandaşların memnuniyeti için sahillerde temizlik ve düzenleme faaliyetlerinin yanı sıra sahil bandı yapım çalışmalarını da uygulamaya başladı.

Erdemli Sahil Projesi ile Arpaçbahşiş, Tömük ve Kargıpınarı sahil bandında Mersinlilerin ve turistlerin daha iyi hizmet alabilmesi için yol düzenleme çalışmaları yapılıyor.

9 km’lik Erdemli Sahil Projesi kapsamında Arpaçbahşiş Mahallesi sahil bandına yaya ve bisiklet yolu için 2 km bordür ile sıcak asfalt çalışması yapıldı. Tömük sahil bandında ise 1.200 km’lik alan tamamlanarak, çalışmalar bittiğinde 4 km sahil bandı yapılmış olacak.

Kargıpınarı Mahallesi 3 km’lik sahil bandında asfalt öncesi hazırlıklara da başlandı. Çalışmalar en kısa zamanda tamamlanarak, sahil bandı vatandaşların hizmetine sunulacak.

Sahillerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’i yurtiçinde ve yurtdışında tanıtacaklarına kararlı olduklarını belirterek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız tüm yatırım ve hizmetlerimizi Mersin’in gelecekteki turizm potansiyeline göre planlıyoruz” dedi.

Başkan Kocamaz, “Mersin doğasıyla, tarihiyle, kültürel özellikleriyle, deniziyle, kumuyla, güneşiyle en önemlisi sıcakkanlı insanıyla bulunmaz bir şehir, bulunmaz bir değerdir. Ancak ne acıdır ki kendi kaderine terkedilmiş bir şehirdir. Bizler, Mersin sahiline gidildiğinde temiz, kullanışlı, pırıl pırıl bir plaj, merkezine gidildiğinde modern bir şehir, kırsalına gidildiğinde portakal çiçeği kokusunu gelen turistlerimize ve vatandaşımıza hissettirmekle mükellefiz. Bunlar bizim çalışmalarımız ve bu çalışmalar vatandaşımızın desteği ile mümkündür” şeklinde konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sahillerde yapılan yenileme ve işlevlendirme çalışmaları, deniz sezonu açılmadan tamamlanarak, plajlar Mersinlilerin ve Mersin’e gelecek misafirlerin hizmetine sunulacak.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN SEÇER, CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK BIRAKTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri

BAŞKAN SEÇER’DEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Seçer, mesajında

MERSİN BÜYÜKŞEHİR,İŞİTME ENGELLİ SUNA’NIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN SEÇER’İN SÖZ VERDİĞİ TABLET SUNA’YA TESLİM EDİLDİ SUNA, UZAKTAN EĞİTİMİNİ BÜYÜKŞEHİR’İN VERDİĞİ TABLETLE SÜRDÜRECEK Mersin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz